partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia u strażaków z OSP Swarzędz to 5 akcji ratowniczych.

Interwencje w skrócie:
 
07.02.2022 - os. Kościuszkowców/Puszczykowo - Zaborze, ul. Zaborska - dowóz wyżywienia dla osób będących na kwarantannie
09.02.2022 - ul. Rabowicka - pożar maszyny tnącej - pożar opanowany przed przybyciem
10.02.2022 - os. Dąbrowszczaków - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie pacjenta do karetki (pacjent o własnych siłach doszedł do karetki)
10.02.2022 - os. Dąbrowszczaków - dowóz dwóch osób na szczepienie
11.02.2022 - Garby, ul. Tulecka - kolizja dwóch aut osobowych
12.02.2022 - Garby, ul. Tulecka - sprzątanie po kolizji
12.02.2022 - Paczkowo, ul. Szkolna - pożar sadzy w kominie
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
11.02.2022 - Garby, ul. Tulecka - kolizja dwóch aut osobowych
Chwilę przed godziną 23:00 w nocy doszło do groźnie wyglądającej kolizji dwóch aut osobowych w miejscowości Garby na ul. Tuleckiej. Na miejsce zadysponowano łącznie trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Gowarzewo oraz JRG-6. Wezwano także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję. Na szczęście po przebadaniu przez Ratowników Medycznych osób biorących udział w zdarzeniu podjęto decyzję, że nie ma konieczności transportu osób do szpitala. Ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Obecny na miejscu patrol Policji prowadził czynności wyjaśniające przyczyny powstania kolizji. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów. Konieczna była również neutralizacja rozlanych płynów ropopochodnych. Łącznie na miejscu strażacy pracowali prawie dwie godziny.
 
 
12.02.2022 - Paczkowo, ul. Szkolna - pożar sadzy w kominie
Łącznie cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane do miejscowości Paczkowo na ul. Szkolną, gdzie w dniu 11 lutego doszło do pożaru sadzy w kominie w jednym z domów. Przy zastosowaniu odpowiednich technik gaszenia tego typu pożarów strażakom udało się sprawnie opanować zagrożenie i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia. Strażacy zakończyli swoje działania po 75 minutach od przyjęcia zgłoszenia.
 
Źródło: OSP Swarzędz
 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.