partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W ubiegłym tygodniu wyjazdy swarzędzkich strażaków dotyczyły rozpoznania zagrożenia jakim były owady błonoskrzydłe, alarmów przeciwpożarowych, otwarcia mieszkania, pożarów i zdarzeń drogowych.

W ubiegłym tygodniu swarzędzcy strażacy interweniowali 4x do rozpoznania zagrożenia jakim były owady błonkoskrzydłe. Działania prowadzone były na terenie miasta Swarzędz wspólnie z JRG-3 oraz OSP Kobylnica. 
 
Dwa zgłoszenia dotyczyły załączonych alarmów przeciwpożarowych, które na szczęście okazały się być fałszywymi. 
Do pomocy policji strażacy zostali zadysponowani na os. Zamoyskiego w Zalasewie w celu otwarcia mieszkania. 
 
Ochotnicy w minionym tygodniu zmagali się z dwoma pożarami: pożarem samochodu oraz akumulatora od wózka widłowego w stacji ładowania, w jednej z firm na ul. Poznańskiej. 
 
Trzema kolejnymi wyjazdami były zdarzenia drogowe: dwie kolizje i jeden wypadek, w którym ucierpiała jedna osoba. 
 
Kolejnymi, potencjalnymi zagrożeniami drogowymi, które usuwali strażacy były dwie plamy ropopochodne znajdujące się na drodze DK92. Jedna z nich znajdowała się w Paczkowie, a druga w Swarzędzu. 
W sobotę 08.06.2019r. odbyły się manewry strażackie w Jeziercach, które zorganizowane były przez JRG-3. Brali w nich udział strażacy z gminy Swarzędz oraz ościennych gmin. 
Strażacy mieli możliwość przećwiczyć cięcie naprężonych konarów przy użyciu specjalnej maszyny, którą na wyposażeniu ma Poznańska Szkoła Aspirantów.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.