partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy ochotnicy wyjeżdżali do siedmiu interwencji.

Interwencje w skrócie: 
 
23.05.2022 - ul. Polna - zadymienie w serwerowni sklepu 
23.05.2022 - ul. Polna - kolizja dwóch aut osobowych 
23.05.2022 - os. Kościuszkowców - NZK/Zgon 
26.05.2022 - os. Dąbrowszczaków - pomoc Policji w otwarciu mieszkania 
27.05.2022 - Jasin/DK nr 92 - usuwanie substancji ropopochodnej 
27.05.2022 - ul. Rabowicka - uruchomienie systemu ppoż. - brak zagrożenia
28.05.2022 - Poznań ul. Warszawska - pożar samochodu i trawy na wiadukcie 
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
23.05.2022 - ul. Polna - kolizja dwóch aut osobowych 
Strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani do kolizji z udziałem dwóch aut osobowych, która miała miejsce na ul. Polnej w godzinach porannych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych aut. Po niespełna 25 minutach od zadysponowania strażacy wrócili do swojej jednostki.
 
 
23.05.2022 - os. Kościuszkowców - NZK/Zgon 
W godzinach nocnych strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani na os. Kościuszkowców, gdzie doszło do nagłego zatrzymania krążenia (NZK) u starszej kobiety. Strażacy - ratownicy oraz Ratownicy Medyczni długo walczyli o przywrócenie czynności życiowych, niestety nie udało się uratować kobiety. Medycy stwierdzili zgon. Działania strażaków trwały 75 minut.
 
 
26.05.2022 - os. Dąbrowszczaków - pomoc Policji w otwarciu mieszkania 
Dwa zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane do pomocy Policji i Zespołowi Ratownictwa Medycznego w celu otwarcia jednego z mieszkań na os. Dąbrowszczaków. Ze wstępnych informacji wynikało, że w środku może znajdować się osoba wymagająca specjalistycznej opieki medycznej. Po wejściu ratowników do mieszkania zespół medyczny ocenił stan zdrowia pacjentki. Okazało się, że konieczny jest transport kobiety do szpitala w Poznaniu. Działania strażaków trwały 55 minut i zakończyły się chwilę przed godziną 22:00.
 
 
27.05.2022 - Jasin/DK nr 92 - usuwanie substancji ropopochodnej 
Strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali wysłani do zneutralizowania ok. 100-metrowej plamy oleju, która powstała na Drodze Krajowej nr 92 w Jasiniu. Przybyli na miejsce strażacy zażegnali zagrożenie poprzez użycie specjalnego środka neutralizującego substancje ropopochodne. Działania strażaków trwały 20 minut, następnie jednostka wróciła do swojej bazy.
 
 
28.05.2022 - Poznań ul. Warszawska - pożar samochodu i trawy na wiadukcie 
Do sporego pożaru doszło 28 maja chwilę po godzinie 14:00 w Poznaniu blisko granicy ze Swarzędzem na ul. Warszawskiej. Na miejsce zadysponowane zostały jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-1 z Poznania a także patrol Policji. Po dotarciu na miejsce strażaków okazało się, że pali się auto oraz trawa. Niezwłocznie przystąpiono do akcji gaśniczej. Po 40 minutach od zadysponowania sytuacja była już całkowicie opanowana a strażacy mogli wrócić do swoich jednostek. W zdarzeniu na ul. Warszawskiej nikt nie ucierpiał. 
 
Źródło: OSP Swarzędz

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.