partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to sześć akcji.

Interwencje w skrócie:
 
05.12.2022 - ul. Żytnia - pomoc ZRM w zniesieniu pacjenta (akcja nr 456)
06.12.2022 - ul. Zamkowa - zgłoszenie dotyczące otwarcia mieszkania (akcja nr 457)
07.12.2022 - Gortatowo, ul. Swarzędzka - pożar sadzy w kominie (akcja nr 458)
08.12.2022 - Kruszewnia, ul. Spółdzielcza - zgłoszenie dotyczące otwarcia mieszkania (akcja nr 459)
08.12.2022 - Jasin, ul. Rabowicka - uruchomiony system ppoż. - brak zagrożenia (akcja nr 460)
10.12.2022 - os. H. Cegielskiego - zgłoszenie dotyczące otwarcia mieszkania (akcja nr 461)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
07.12.2022 - Gortatowo, ul. Swarzędzka - pożar sadzy w kominie (akcja nr 458)
Łącznie cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Kobylnica i JRG-3 zostały zadysponowane w dniu 7 grudnia chwilę przed godziną 13.00 do miejscowości Gortatowo na ul. Swarzędzką, gdzie doszło do zapalenia sadzy w kominie. Na szczęście dzięki natychmiastowej interwencji strażaków udało się szybko opanować sytuację i nie doprowadzić do rozprzestrzenienia się ognia na cały dom. W zdarzeniu na ul. Swarzędzkiej nikt nie ucierpiał. Działania strażaków trwały 45 minut.
 
 
06.12.2022 - ul. Zamkowa - zgłoszenie dotyczące otwarcia mieszkania (akcja nr 457)/
08.12.2022 - Kruszewnia, ul. Spółdzielcza - zgłoszenie dotyczące otwarcia mieszkania (akcja nr 459)/
10.12.2022 - os. H. Cegielskiego - zgłoszenie dotyczące otwarcia mieszkania (akcja nr 461)
W ostatnim czasie strażacy z jednostki OSP Swarzędz otrzymują wiele zgłoszeń dotyczących konieczności siłowego otwarcia mieszkania w asyście Policji. Nie są to jednak sytuacje, kiedy straż interweniuje w przypadku np. zagubienia kluczy od mieszkania. Jeśli nie ma zagrożenia, wtedy wzywa się do takich zadań ślusarza. Natomiast w przypadku, kiedy zachodzi podejrzenie, że w środku danego lokalu znajduje się osoba, która z jakiegoś powodu nie jest w stanie samodzielnie otworzyć drzwi, a istnieje realne ryzyko zagrożenia zdrowia lub życia tej osoby, wtedy zostaje podjęta decyzja o wykonaniu dostępu do środka przy użyciu sprzętu strażackiego tak, aby ratownicy w asyście Policji bezpiecznie mogli dotrzeć do osoby poszkodowanej. Przeważnie ten dostęp polega na siłowym otwarciu drzwi lub przez okno, jeśli oczywiście jest taka możliwość. W ciągu ostatniego tygodnia swarzędzcy strażacy trzykrotnie dysponowani byli do zdarzeń o właśnie takim charakterze. Interwencje dotyczyły zdarzeń na ul. Zamkowej, na os. H. Cegielskiego oraz w Kruszewni na ul. Spółdzielczej. Na szczęście nie we wszystkich przypadkach konieczne było użycie przez strażaków specjalistycznego sprzętu. W zdarzeniu na ul. Zamkowej osoba poszkodowana wymagała transportu do szpitala.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.