partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans działań ratowiczych ochotników ze Swarzędza w minionym tygodniu.

Interwencje w skrócie:
 
19.12.2022 - ul. Kutrzeby - kolizja 2 aut osobowych (akcja nr 464)
21.12.2022 - os. Czwartaków - udzielenie KPP osobie nieprzytomnej (akcja nr 465)
23.12.2022 - os. Mielżyńskiego -  kolizja 2 aut osobowych (akcja nr 466)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
19.12.2022 - ul. Kutrzeby - kolizja 2 aut osobowych (akcja nr 464)
Strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani do kolizji z udziałem dwóch aut osobowych, która miała miejsce chwilę przed godziną 9.00 na ul. Kutrzeby. Na miejsce zadysponowano także patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście nikt z osób biorących udział w zdarzeniu nie ucierpiał. Działania strażaków trwały 30 minut i polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów.
 
21.12.2022 - os. Czwartaków - udzielenie KPP osobie nieprzytomnej (akcja nr 465)
21 grudnia dwa zastępy strażaków z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały wysłane chwilę przed godziną 10.00 do jednego z mieszkań na os. Czwartaków, gdzie potrzebna była pomoc medyczna do jednej z osób, ponieważ w danej chwili nie było wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego. W tej sytuacji zadysponowani zostali strażacy z najbliższych jednostek, którzy zabezpieczali osobę poszkodowaną do czasu przybycia pierwszego wolnego ZRM. Następnie pacjentka została przekazana w ręce ratowników. Działania strażaków trwały 45 minut.
 
23.12.2022 - os. Mielżyńskiego kolizja 2 aut osobowych (akcja nr 466)
23 grudnia ok. godziny 10.30 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani na os. Mielżyńskiego do kolizji z udziałem dwóch aut osobowych. Na miejsce wysłano także patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu osób, które podróżowały autami biorącymi udział w kolizji, medycy nie podjęli decyzji o transporcie tych osób do szpitala. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów. Podczas prowadzenia działań wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Działania strażaków trwały 70 minut.

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.