partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Zakaz parkowania - os. Dąbrowszczaków 9-10

Zakaz parkowania - os. Dąbrowszczaków 9-10
Udostępnij

Od 22 kwietnia (czwartek) mieszkańcy proszeni są o nie parkowanie na części miejsc postojowych zlokalizowanych wzdłuż drogi gminnej pomiędzy budynkami nr 9 i 10 na os. Dąbrowszczaków a nowym budownictwem deweloperskim. Fragment terenu zostanie tymczasowo wykorzystany do przeprowadzenia niezbędnych prac związanych z przebudową osiedlowej sieci cieplnej na os. Dąbrowszczaków. Prosimy, aby mieszkańcy stosowali się do oznaczeń i tablic informacyjnych zamieszczonych w tym miejscu przez wykonawcę prac.

ak informowaliśmy wcześniej, prace związane z budową sieci cieplnej z rur stalowych preizolowanych wraz z przyłączami do węzłów na os. Dąbrowszczaków rozpoczęły się 12 kwietnia i realizowane będą łącznie w ośmiu etapach aż do 14 sierpnia br. Inwestycję realizuje podwykonawca firmy Veolia - firma Termoekologia.

Roboty prowadzone są wykopem otwartym. Na 7 dni przed rozpoczęciem prac wykonawca wprowadza tymczasowe zasady organizacji ruchu dla poszczególnych etapów prac. Dla każdego planowanego etapu wprowadzane są znaki zakazu zatrzymywania się B-36 wraz z tabliczką informującą o dniach obowiązywania zakazu. Zajmowane pod budowę fragmenty terenów oznaczane są tablicami, znakami i światłami ostrzegawczymi oraz wygradzane zaporami drogowymi – wykopy zabezpieczane są ogrodzeniem i płotkami o wysokości minimum 1,5 metra. W miejscach przejść i przejazdów kładzione są kładki dla pieszych oraz płyty przejazdowe.
Wykonawca zapowiada, że w nagłych i niespodziewanych przypadkach krótkotrwałych i nieplanowanych zajęć jezdni lub chodnika, ruchem kierować będą przeszkolone i uprawnione w tym celu osoby.

Organizacja ruchu była uzgadniana zarówno z Urzędem Miasta w Swarzędzu, jak i Spółdzielnią Mieszkaniową. Jednocześnie informujemy, że do czasu zakończenia prac związanych z wymianą ciepłociągu przez firmę Veolia, zostają wstrzymane wszelkie prace związane z remontami chodników na os. Dąbrowszczaków.

 

 

Fot. Administracja Osiedli Swarzędz-Północ
Hubert Łuczak

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.