partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Jak się przygotować na wakacyjny wyjazd z niemowlakiem?

Jak się przygotować na wakacyjny wyjazd z niemowlakiem?
Udostępnij

Planowanie pierwszego wakacyjnego wyjazdu z niemowlakiem może wydawać się wyzwaniem, ale odpowiednie przygotowanie i uwzględnienie podstawowych potrzeb dziecka pozwala skutecznie uniknąć zbędnego stresu i cieszyć się w pełni spokojnym, rodzinnym urlopem. Dlatego też podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, aby odpowiednio przygotować się do urlopu z dzieckiem oraz omawiamy, co zabrać na wakacje z niemowlakiem.

Jak wyjechać z niemowlęciem na urlop i uniknąć nerwów?

Wyjazd z niemowlakiem na urlop, zwłaszcza ten pierwszy, przysparza rodzicom sporo nerwów. Najczęściej zastanawiając się, co zabrać na wakacje z niemowlakiem, chcieliby oni spakować się tak, aby nie tylko w spokoju móc zadbać o wszelkie potrzeby dziecka, ale także być gotowym na każdą okoliczność. Dlatego też wyjeżdżając z maluszkiem, warto sporządzić listę niezbędnych rzeczy, które pozwolą zadbać o podstawowe kwestie związane z wygodą, bezpieczeństwem, snem, zabawą i odpowiednim wyżywieniem niemowlęcia. Dzięki niej można przygotować się odpowiednio oraz uniknąć niepotrzebnego stresu i w pełni cieszyć się wspólnym czasem z niemowlakiem.

Jak dbać o podstawowe potrzeby dziecka podczas urlopu i co zabrać na wakacje z niemowlakiem, aby je zaspokoić?

Podczas wakacyjnego wyjazdu z niemowlakiem należy przede wszystkim pamiętać o zaspokojeniu jego podstawowych potrzeb. Dlatego też na liście tego, co zabrać na wakacje z niemowlakiem, nie powinno zabraknąć:

 • zapasu pieluszek, w tym także tych do kąpieli, jeśli wybieramy się nad wodę,
 • co najmniej dwóch kompletów ubranek na każdy dzień wyjazdu, wśród których znajdą się zarówno ubranka z krótkim, jak i długim rękawkiem lub nogawkami oraz czapeczki chroniące przed słońcem,
 • smoczek, a najlepiej dwa, aby mieć zapasowy, gdyby jeden się zgubił,
 • sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji, które pozwolą zadbać o zachowanie wieczornej rutyny, dzięki której dziecku będzie łatwiej odnaleźć się w nowym otoczeniu.

Co zabrać na wakacje z niemowlakiem, aby zadbać o jego zdrowie i bezpieczeństwo?

Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka są priorytetem podczas wakacyjnego wyjazdu. Dlatego też należy pamiętać o spakowaniu apteczki, w której znajdą się:

 • leki przeciwgorączkowe,
 • termometr,
 • krem na ukąszenia owadów,
 • krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem SPF,
 • witamina D3,
 • woda morska do nosa,
 • plastry,
 • sól fizjologiczna,
 • jałowe gazy.

Aby skutecznie chronić dziecko przed słońcem, warto dodatkowo zabrać ze sobą specjalną parasolkę mocowaną do wózka.

Co zabrać na wakacje z niemowlakiem, aby przesypiał całe noce i czuł się komfortowo?

Chcąc zapewnić maluszkowi spokojny sen i komfort podczas wakacyjnego wyjazdu, warto pamiętać o kilku elementach. Po pierwsze, należy zabrać ze sobą ulubioną kołyskę, kosz Mojżesza lub łóżeczko turystyczne, w którym dziecko będzie czuć się bezpiecznie i swobodnie. Ważne jest także zadbanie o odpowiednią temperaturę w pokoju, w którym będzie spało niemowlę. Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą pościeli, która jest dla niego znana i komfortowa oraz ulubionego kocyka czy pluszaków, które dziecko kojarzy z bezpiecznym domem.

Jakie zabawki zabrać, aby zająć niemowlę podczas podróży oraz w trakcie urlopu?

Podróż z niemowlakiem może być wymagająca, dlatego warto zadbać o odpowiednie zabawki, które pomogą zająć go w trakcie podróży, a także na miejscu. Dobrym pomysłem są zabawki kreatywne lub sensoryczne o różnych kształtach, kolorach i teksturach, które pobudzą zmysły dziecka. Również interaktywne zabawki, takie jak grzechotki czy gryzaki, mogą przynieść maluchowi wiele radości i rozrywki, a rodzicom pozwolą uniknąć nieprzyjemnego grymaszenia dziecka.

Jak zadbać o odpowiednie wyżywienie niemowlęcia podczas wakacyjnej podróży?

Ważnym aspektem podczas wakacyjnego wyjazdu z niemowlakiem jest również odpowiednie wyżywienie. Należy więc zabrać ze sobą wystarczającą ilość mleka modyfikowanego, jeśli dziecko je spożywa, lub odpowiednio przygotowanej żywności dla niemowląt. Warto mieć ze sobą także podgrzewacz do butelek oraz sterylizator, a także laktator i butelki, nawet gdy dziecko wciąż karmione jest piersią. Dodatkowo warto pamiętać o zapewnieniu odpowiednich posiłków dla siebie i zaplanowaniu przerw na karmienie w dogodnych miejscach, które zagwarantują komfort zarówno mamie, jak i dziecku.

Podsumowując, wakacyjny wyjazd z niemowlakiem wymaga odpowiedniego przygotowania i uwzględnienia jego podstawowych potrzeb. Dlatego też przygotowania do wakacyjnego wyjazdu z dzieckiem najlepiej rozpocząć wcześniej by uniknąć nerwowego pakowania walizek. Produkty dla niemowląt, które sprawdzą się podczas wakacji z dzieckiem znaleźć można w internetowym sklepie dziecięcym Malulu, który oferuje szeroki wybór ubranek niemowlęcych, kocyków, pościeli, a także butelek i zabawek, czyli wszystkiego tego, co jest niezbędne, aby wspólne wakacje z dzieckiem były w pełni udane i pozostały po nich wyłącznie przyjemne wspomnienia, czego życzymy wszystkim rodzicom! 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.