partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Zimowe wakacje i sposób, jak się na nie przygotować!

Zimowe wakacje i sposób, jak się na nie przygotować!
Udostępnij

Wakacje od zawsze kojarzone są ze słońcem, upałem i wodą. Nie każdy jednak lubi spędzać je w ciepłych krajach. Niektórzy wolą w tym czasie pojeździć na desce lub nartach - choć w zimę niektórzy z nas wolą wyjechać do egzotycznych i ciepłych krajów. I choć grupa ta jest w zdecydowanej mniejszości, to znajduje coraz większe zainteresowanie. Co robić, aby takie zimowe wakacje spędzić spokojnie, beztrosko i przede wszystkim bezpiecznie?

 

Wakacje nie muszą być odpoczynkiem od aktywności fizycznej

 

Nie muszą być nie tylko odpoczynkiem od aktywności, ale i od zdrowia. Przy odrobinie wysiłku i planowania uda się uniknąć wielu pułapek. Poniżej krótka lista rzeczy, które pozwolą nam zachować zdrowie podczas wakacji.

 

  • Ubezpieczenie

 

Koszty leczenia w innych krajach mogą być naprawdę wysokie dla osób, które nie są ubezpieczone. Ubezpieczenie chroni nas przed stratą finansową na wypadek różnego rodzaju wypadków, które dość często zdarzają się zarówno przed, jak i w trakcie wakacji - znajdź ubezpieczenie od rezygnacji nahttps://www.polisaturystyczna.pl/'pod linkiem: https://www.polisaturystyczna.pl/.

 

  • Pić dużo wody

 

Nawet w chłodniejsze zimowe miesiące ważne jest, aby zachować odpowiedni poziom nawodnienia. Wybieraj wodę zamiast alkoholu, napojów gazowanych, soków, a organizm z pewnością Ci za to podziękuje. Zalecane dzienne spożycie wody to około 2 litrów dla kobiet i 3 litry dla mężczyzn.

 

  • Zaszczepić się na grypę

 

Panujący zimny klimat kojarzy nam się z sezonem grypowym. To prawidłowe skojarzenie. Ponadto nie zapominajmy o wciąż panującej pandemii koronawirusa (COVID-19). Szczep grypy wciąż się mutuje i jest coraz bardziej niebezpieczny - nie tylko dla starszych, ale i dla osób w średnim wieku, a nawet i dzieci. Szczepienie przeciw grypie jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rozszerzającej się epidemii. Poza tym, pozwala przeżyć!

 

  • Radzić sobie ze stresem

 

Od lat wiadomo, że stres, a dokładniej zbyt duża ilość kortyzolu, ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Kiedy nie radzisz sobie z jakimś problemem, wzrasta poziom stresu, jesteś zdekoncentrowany, a każda czynność wydaje się prawdziwym wyzwaniem. Jak sobie z nim poradzić? Przygotuj się na to, co może Cię spotkać. Przykładowo sporządź listę rzeczy do zrobienia przed wyjazdem - np. zadbaj o ubezpieczenie na https://www.polisaturystyczna.pl/.

 

  • Często myj ręce

Mycie rąk może pomóc w zapobieganiu chorobom i rozprzestrzenianiu się zarazków. Dokładnie i często myj ręce.

 

  • Jedz zdrowo, czyli dokonuj zdrowych wyborów żywieniowych

 

Dbaj o to, aby zawsze napełniać swój talerz zdrową żywnością. Wybierz zieloną fasolę zamiast zapiekanki z serem i pieczarkami i sałatę zamiast kukurydzy cukrowej. Pamiętaj, że zawsze masz wybór. Dokonujesz go w każdym etapie swojego życia. Zamiast jeść tłusto, staraj się zrównoważyć codzienne posiłki o porcję niezbędnych warzyw. Ale to, że jedzenie jest zdrowe, nie oznacza, że możesz się nim bezkarnie objadać. Jedz powoli i przestań, gdy poczujesz się syty. Wpłynie to dobrze nie tylko na Twoje zdrowie, ale i poprawi sylwetkę.

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.