partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Jakie akcesoria sprawdzą się przy akwarium?

Jakie akcesoria sprawdzą się przy akwarium?
Udostępnij

Akwarium w domu to trochę pracy i wiele zabawy. Obserwacja podwodnych zwierząt i roślin może przynieść nam wiele spokoju i zrelaksować lepiej, niż ulubiony serial. Kilkanaście minut obserwacji zbiornika może przyczynić się do obniżenia ciśnienia i zredukowania stresu, co z kolei pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jednak posiadanie akwaria wiąże się nie tylko z samymi przyjemnościami, ale także z obowiązkami. Do takich zaliczyć możemy czyszczenie zbiornika, urządzeń akwarystycznych, a także dbanie o roślinną obsadę akwarium. Co zatem przyda się nam do prac konserwacyjnych w naszym zbiorniku? Oto kilka akcesoriów, które znacznie ułatwią nam życie.

  

Skrobaczka

Mało skomplikowane narzędzie, ale może okazać się wielką pomocą. Skrobaczka, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest do zeskrobywania z szyb akwarium zanieczyszczeń, które mogą się na niej osadzać. Warto zakupić skrobaczkę akwarystyczną, której ostrza są na tyle ostre, że szybko usuwają wszelkie osady, nie rysując przy tym powierzchni szyb. Skrobaczka z pewnością ułatwi nam czyszczenie akwarium.

Kleje i silikony

Specjalne kleje i silikony akwarystyczne będą niezastąpione w przypadku wszelkich usterek czy modyfikacji. Klej akwariowy służy do uszczelniania szyb akwarium. Dobrze jest wybierać odpowiednie preparaty do konserwacji zbiornika, które nie będą szkodliwe dla mieszkańców akwarium i dobrze spełnią swoje zadanie. Kleje akwarystyczne nie pozostawiają śladów na szybie i są niezawodne w uszczelnianiu zbiorników.

 

Silikon czarny do akwarium

Odmulacz

Odmulacz to zmyślne urządzenie, które pomaga nam usunąć muł oraz inne zanieczyszczenia z dna akwarium. Jest to o tyle praktyczne akcesorium, że umożliwia dokładne wyczyszczenie akwarium bez konieczności spuszczania z niego wody. Dodatkowo, odmulacz może sięgnąć w miejsca, które trudno byłoby wyczyścić nam ręką czy za pomocą innych urządzeń. Jest to niezwykle praktyczny element wyposażenia naszego akwarium.

Nożyczki oraz szczypce akwarystyczne

Nożyczki i szczypce akwarystyczne od tych zwyczajnych, które możemy znaleźć w naszej kuchni różnią się tym, że wykonane są z materiałów, które odporne są na działanie wody. Oczywiście, o czym warto również wspomnieć, takie akcesoria nie wchodzą w żadne reakcje chemiczne z wodą, a co za tym idzie są w pełni bezpieczne dla roślin i zwierząt. I właśnie przy pielęgnacji roślin są one niezbędne – pozwalają na kontrolowanie rozrostu roślin akwariowych i kształtowanie scenerii akwarium w sposób przez nas wybrany. Dlatego też te akcesoria powinny znaleźć się w domu każdego posiadacza akwarium, zwłaszcza akwarium pełnego roślin.

   

   

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.