partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Wielofunkcyjne wózki Maxi-Cosi 2w1 i 3w1 - czym kierować się przy wyborze?

Wielofunkcyjne wózki Maxi-Cosi 2w1 i 3w1 - czym kierować się przy wyborze?
Udostępnij

akup wózka to jedna z tych rzeczy, które spędzają sen z powiek. Jaki wózek wybrać? Jakie powinien mieć funkcje? Czy będzie odpowiedni dla dziecka? Te i wiele więcej pytań zadają sobie planujący zakup. Na rynku wśród wielu różnego rodzaju modeli wyspecjalizowanych w konkretnym kierunku odnaleźć można wózki wielofunkcyjne Maxi-Cosi 2w1 i 3w1. Który będzie najodpowiedniejszy, czym kierować się podczas zakupu?

Rodzice często stają przed dylematem czy wybrać wózek wielofunkcyjny 2w1 czy 3w1. Oczywiście 3w1 daje o wiele więcej możliwości i jest w stanie zapewnić kompleksowo większość potrzeb wynikających z podróżowania i przemieszczania się z małym dzieckiem. Do tej pory często decydując się na wózek wielofunkcyjny 3w1 rodzice narażeni byli na gorszej jakości fotelik samochodowy produkowany na potrzeby konkretnego modelu wózka. Na szczęście naprzeciw potrzebom rodziców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i wygodę wyszedł holenderski producent wózków Maxi-Cosi.

 

Wózki wielofunkcyjne Maxi-Cosi 2w1 i 3w1, który wybrać?

Wózki wielofunkcyjne to takie, które mogą mieć zamontowaną zarówno gondolę dla noworodka jak i w późniejszym okresie stać się spacerówką dla stabilnie siedzącego dziecka. Wśród wielofunkcyjnych wózków rozróżnia się 2w1, czyli takie które na stelażu zamontowane mogą mieć gondolę i spacerówkę oraz 3w1, które prócz dwóch wspomnianych akcesoriów dają możliwość zainstalowania także fotelika samochodowego. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli warto przyjrzeć się wózkom Maxi-Cosi, które można obejrzeć np. tutaj

 

Maxi-Cosi Nova 4, wózek wielofunkcyjny.

Model Maxi-Cosi Nova 4 przeznaczony jest dla dzieci od wieku niemowlęcego, aż do ukończenia 3,5 roku życia lub osiągnięcia maksymalnej wagi 15 kg. Ten wózek wielofunkcyjny posiada kilka unikalnych na rynku cech, które zaskarbiły sobie sympatię rodziców. Innowacyjny system składania wózka bez użycia rąk stał się prawdziwym hitem. W 2017 roku za ten właśnie system, wózek Maxi-Cosi Nova 4 otrzymał nagrodę Red Dot Award 2017 zostawiając w tyle cztery inne wózki znanych marek. Dzięki czterem dużym, odpornym na uszkodzenia, piankowym kołom świetnie sprawdzi się zarówno w miejskiej dżungli, jak i na polnej ścieżce podczas spacerów.

Z myślą o niemowlętach, na stelażu wózka montowana jest gondola z wkładem otulającym Cocoon. Dla dzieci siedzących przewidziano miękkie siedzisko. W wersji wózka 2w1 dostępna jest gondola Oria, która umożliwia bardzo łatwy montaż na stelażu wózka. Dodatkowo podczas spacerów, obszerny daszek wózka wielofunkcyjnego 2w1 Maxi-Cosi chroni dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi jak deszcz, wiatr, czy promienie słoneczne.

W wersji standardowej 2w1, wózek wielofunkcyjne Maxi-Cosi nova 4 posiada gondolę Oria, daszek przeciwsłoneczny, folię przeciwdeszczową, adaptery do montażu fotelika Maxi-Cosi Nova 4. 

 

Wózek wielofunkcyjny Maxi-Cosi Adorra.

Ten luksusowy, lekki (poniżej 12 kg) wózek wielofunkcyjny został zaprojektowany ze specjalną myślą o rodzicach poruszających się z dziećmi po miastach i przedmieściach. Typowy wózek miejski Maxi-Cosi Adorra daje olbrzymi komfort dziecku oraz łatwość obsługi rodzicom. Ten model podobnie jak poprzedni posiada w wersji podstawowej 2w1 gondolę Oria z łatwym systemem montażu oraz szeroki daszek chroniący dziecko przed wpływem warunków atmosferycznych.

Ponadto dzięki adapterom zamontowanym na stelażu, łatwo można przekształcić wózek w wózek wielofunkcyjny 3w1 dokładając do zestawu fotelik samochodowy dla niemowląt. Maxi-Cosi Adorra posiada zamontowane luksusowe, dodatkowo watowane siedzisko, które rozkłada się aż do pozycji leżącej i dużą komfortową poduszkę. W tym modelu istnieje możliwość ustawienia siedziska zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Regulowany zagłówek i podnóżek dodatkowo zwiększają wygodę dziecka. Prócz najwyższego komfortu, producent Maxi-Cosi postawił na bezpieczeństwo montując 5-cio punktową uprząż. Dla wygody rodziców, wózek posiada regulowany uchwyt, duży pojemny kosz na zakupy i akcesoria dla dziecka, łatwy system składania i rozkładania wózka z użyciem tylko jednej ręki. Tapicerka wykończona stylową ekoskórą jest łatwa do czyszczenia.

W wersji podstawowej 2w1, wózek wielofunkcyjny Maxi Cosi Adorra posiada gondolę Oria, daszek przeciwsłoneczny, folię przeciwdeszczową oraz adaptery do montażu fotelika co daje możliwość przekształcić ten wózek na typ 3w1.

 

Wózki wielofunkcyjne Maxi-Cosi 3w1, Adorra i Nova 4.

Decydując się początkowo na opcję zakupu wózka z serii Maxi-Cosi 2w1, istnieje możliwość rozbudowania go w taki sposób aby przekształcić go w system 3w1. Wszystko przez zamontowane na stelażu wózka adaptery do montażu fotelików samochodowych Maxi-Cosi. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób zwiększyć można funkcjonalność wózka. Warto wspomnieć, że bardzo często gdy kupujący decydują się jednocześnie na wózek wielofunkcyjny Maxi-Cosi oraz dobrany do niego fotelik samochodowy, mogą liczyć na spore upusty cenowe.

Decyzja o tym, która opcję wybrać, czy wózek wielofunkcyjny 2w1 czy też 3w1 powinna zostać dobrze rozpatrzona. Należy pamiętać, że biorąc wózek 3w1 zapewniamy od razu zarówno wózek głęboki, fotelik samochodowy dla niemowlęcia jak i spacerówkę w klasie premium o jednym z najwyższych stopni bezpieczeństwa i komfortu. Wózki wielofunkcyjne Maxi-Cosi dzięki swoim rozwiązaniom designerskim zadowolą nawet najbardziej wybredne oko.

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.