partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Wio koniku…czyli sobotnio-niedzielne pokazy w Muzeum.

Wio koniku…czyli sobotnio-niedzielne pokazy w Muzeum.
Udostępnij

W ostatni czerwcowy weekend zapraszamy do Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie wszystkich miłośników koni i widzów zainteresowanych historią transportu, a w szczególności zabytkowych powozów konnych.

Nasi goście będą mieli okazję przyjrzeć się pracom pielęgnacyjnym przy koniach oraz poznają historię ich użyteczności na przestrzeni dziejów jako zwierząt pociągowych w transporcie w oparciu o wystawę stałą: „Ocalony blask powozów”. W ramach rekreacji będzie możliwość przejażdżki bryczką oraz na kucyku. Dodatkową atrakcją jest plenerowa wystawa wiklinowych rzeźb zwierząt naturalnej wielkości z Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu – oddziału szreniawskiej placówki..

26-27 czerwca, w godzinach 12.00-16.00 proponujemy:

- 12.00 spotkanie na wybiegu dla koni: prace pielęgnacyjne przy koniach z prelekcją oraz lonżowanie konia na wybiegu.

- 13.00 spotkanie w pawilonie 14a (na terenie folwarku): oprowadzanie kuratorskie Bogusława Łowińskiego po wystawie stałej „Historia transportu wiejskiego. Ocalony blask powozów”.

- 14.30 zbiórka przy bocznym wejściu do obory: zaprzęganie koni do bryczki, możliwość przejażdżki bryczką i na kucyku, alternatywnie w razie deszczowej pogody odbędzie się pokaz pracy konia w kieracie.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.