partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

AKCJE OSP SWARZĘDZ

AKCJE OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W ubiegłym tygodniu swarzędzcy strażacy dysponowani byli przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu pięć razy. Wyjazdy te miały związek z monitoringami przeciwpożarowymi, pożarem oraz pomocą policji.

     W czwartek 19 listopada, po kilku dniach ciszy, w godzinach południowych swarzędzcy strażacy dwukrotnie zostali zadysponowani do monitoringu przeciwpożarowego w jednym z supermarketów przy ulicy Cieszkowskiego. W obu przypadkach powodem załączenia się alarmu był spadek napięcia w sieci elektrycznej.

     W piątek 20 listopada ochotnicy z OSP Swarzędz zostali wyciągnięci ze swoich łóżek do dwóch zdarzeń. Pierwszy wyjazd był kilka minut po godzinie trzeciej do monitoringu przeciwpożarowego w jednej z firm przy ul. Rabowickiej w miejscowości Jasin. Po zakończonych działaniach na ul. Rabowickiej druhowie ze Swarzędza zostali zadysponowani drogą radiową do pożaru warsztatu na ul. Warsztatowej. Po dojeździe na miejsce w ogniu był cały budynek. Strażacy przy pomocy drabiny przystawnej ewakuowali trzy osoby z przyległego budynku mieszkalnego, którym pożar odciął możliwość wyjścia z domu z pierwszego piętra. Na miejscu działali strażacy z OSP Swarzędz, OSP Kobylnica, JRG3 i JRG1 Poznań oraz Oficer Operacyjny Miasta.

     W niedzielę 22 listopada o godz. 16 ochotnicy ze Swarzędza udali się do pomocy policji w oświetleniu terenu na ul. Ku Słońcu w miejscowości Gruszczyn. Policja prowadziła czynności związane z odkryciem kości ludzkich podczas prac. W wyniku działań zostały ujawnione kości dwóch osób. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.