partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

AKCJE OSP SWARZĘDZ

AKCJE OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W ostatnich dwóch tygodniach strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Swarzędza interweniowali aż 24 razy. Akcje te miały związek z alarmami przeciwpożarowymi, miejscowymi zagrożeniami oraz pożarem.

 
   W poniedziałek 5 października swarzędzcy strażacy interweniowali trzy razy. Po raz pierwszy po godzinie 8 rano. Wyjazd ten był związany z pomocą w uwolnieniu się sarny, która zaklinowała się w ogrodzeniu jednej z posesji przy ulicy Darniowej w Gruszczynie. Strażacy przy pomocy specjalistycznych narzędzi uwolnili przestraszone zwierzę. Po godzinie 12 tego samego dnia swarzędzcy ochotnicy udali się do otwarcia mieszkania na ul. Sienkiewicza. Druhowie z OSP Swarzędz skończyli poniedziałek o godzinie 18:30 pożarem na jednym z pól w miejscowości Garby. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że paliły się pozostałości
roślinne, które właściciel pola ugasił przed przyjazdem jednostek
ochrony przeciwpożarowej.
   W piątek 9 października o godzinie 18:10 zabrzmiał dźwięk syreny nad Swarzędzem. Załączenie alarmu było związane z monitoringiem przeciwpożarowym w jednej z hal produkcyjnych przy ul. Rabowickiej w miejscowości Jasin. Po rozpoznaniu stwierdzono, że alarm jest fałszywy. Na miejscu działali strażacy z OSP Swarzędz oraz JRG3 Poznań.
   W sobotę 10 października druhowie ze Swarzędza wyjeżdżali ze swojej remizy dwa razy. Pierwszy raz w południe do usunięcia skutków kolizji na skrzyżowaniu ulicy Polnej z ulicą Poznańską. Działania swarzędzkich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych z rozbitego auta. Wieczorem tego samego dnia ochotnicy ze Swarzędza zostali zaalarmowani do monitoringu przeciwpożarowego w jednym z supermarketów przy ulicy Polnej. Powodem załączenia się czujki była para wodna, która powstała podczas otwarcia
pieca do wypieku pieczywa. Na miejscu byli strażacy z OSP Swarzędz, JRG3 i JRG1 Poznań.
   W poniedziałek 12 października ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o monitoringu przeciwpożarowym w kompleksie hal magazynowych przy ul. Rabowickiej w miejscowości Jasin.
   We wtorek 13 października swarzędzcy strażacy opuszczali swoją remizę dwa razy. Pierwszy raz o 12:25 do wypadku 3 samochodów na ul. Poznańskiej na wysokości ul. Sołeckiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz neutralizacje płynów ekspozycyjnych z pojazdów. Kolejnym zdarzeniem tego dnia był monitoring przeciwpożarowy w jednym z supermarketów przy ulicy Cieszkowskiego.
  W środę swarzędzcy strażacy interweniowali kilkukrotnie. Powodem tych interwencji były zwiększone opady deszczu oraz silnie wiejący wiatr, które występowały na terenie gminy Swarzędz i ościennych gmin. Swarzędzcy strażacy dzień zaczęli od godziny 3:10 wyjazdem na ul. Leśną w Gruszczynie, gdzie linia energetyczna stykała się z drzewem, co powodowało zwarcie na sieci energetycznej. Działania swarzędzkich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu Pogotowia Energetycznego. Z działań na ulicy Leśnej zastęp ze Swarzędza został przekierowany drogą radiową na ul. Przybylskiego do linii energetycznej, która zerwała się ze słupa i spadła na płot. Działania swarzędzkich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca
zdarzenia do przyjazdu Pogotowia Energetycznego, ponieważ linia była cały czas pod napięciem elektrycznym. Kolejne interwencje tego dnia miały związek z obalonymi drzewami na ul. Garncarskiej, osiedlu Raczyńskiego, Czwartaków i Kościuszkowców oraz na alei im. Rajmunda Gronowskiego. Ochotnicy ze Swarzędza działania tego dnia skończyli o godzinie 20.
   W czwartek 15 października druhowie z OSP Swarzędz interweniowali dwa razy. Pierwszy raz o 4 nad ranem na ul. Harmonia w Zalasewie. Powodem pojawienia się czerwonych samochodów na tej ulicy było załączenie się czujki tlenku węgla. Po sprawdzeniu pomieszczeń za pomocą czujników wielogazowych zagrożenia nie stwierdzono. Kolejny alarm był o godzinie 15, tym razem ochotnicy ze Swarzędza zostali zadysponowani do monitoringu przeciwpożarowego w zakładzie produkcyjnym przy ulicy Owocowej w miejscowości Łowęcin.
   W sobotę 17 października o 7:30 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu udali się do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta we wstrząsie hipoglikemicznym.
   W niedzielę 18 października o 10:20 strażacy ze Swarzędza kolejny raz reagowali na dźwięk syreny. Powodem jej załączenia było rozpoznanie zagrożenia związanego z owadami błonkoskrzydłymi na  ul. Kilińskiego w Swarzędzu. Po kilkuminutowej obserwacji zagrożenia nie stwierdzono.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.