partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

INFORMACJE DLA MIESZKAŃCÓW OD SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ

INFORMACJE DLA MIESZKAŃCÓW OD SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ
Udostępnij

W dniu 23 marca br. odbyło się posiedzenie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, podczas którego podjęto następujące decyzje: kontynuowane będą termomodernizacje budynków oraz prace na otwartym terenie, przeprowadzana jest dezynfekcja na terenie budynków spółdzielczych, Spółdzielnia wstrzymuje proces podpisywania aktów notarialnych, Spółdzielnia nie przewiduje zwolnienia z opłat czynszowych, w sposób indywidualny będzie podchodziła do wniosków związanych z czasowym zwolnieniem od opłat za najem powierzchni użytkowych, kontakt z działami spółdzielni odbywa się w formie telefonicznej i elektronicznej, Spółdzielnia prosi o wyrzucanie odpadów komunalnych wyłącznie w szczelnie zamkniętych workach oraz przypomina o zakazie korzystania z placów zabaw, siłowni i boisk.

1. Docieplenia:

Jak już informowaliśmy wcześniej, Spółdzielnia nadal kontynuuje zaplanowane na ten rok termomodernizacje budynków oraz wszystkie prace na otwartym terenie.

2. Akty notarialne:

Spółdzielnia wstrzymuje proces podpisywania aktów notarialnych – do odwołania. Natomiast wszelkie sprawy związane z przygotowaniem dokumentacji nadal odbywają się na bieżąco.

3. Dezynfekcja:

Gospodarze domów cały czas pracują, utrzymując ład i porządek na osiedlach. Dodatkowo, zarówno gospodarze domów, jak i specjalistyczne firmy, codziennie dezynfekują strefy wejść do budynków w wiatrołapach (drzwi wejściowe, klamki, skrzynki pocztowe, wnętrze), a także windy (drzwi wejściowe, panele z przyciskami, wnętrze).

4. Kwarantanna:

Począwszy od 24 marca, Spółdzielnia codziennie będzie otrzymywać informacje o budynkach, w których mieszkają rodziny objęte kwarantanną. W takich budynkach dezynfekowane będą nie tylko wiatrołapy, ale również wszystkie podesty schodów i poręcze – od parteru do ostatniego piętra.

5. Opłaty czynszowe:

Spółdzielnia Mieszkaniowa nie przewiduje zwolnień mieszkańców z opłat czynszowych, w związku z pandemią koronawirusa. Obsługa budynków przez gospodarzy domów, konserwatorów w razie awarii, wywóz śmieci, dostawa mediów cały czas są bowiem kontynuowane.

6. Lokale użytkowe:

Spółdzielnia Mieszkaniowa w sposób indywidualny będzie podchodziła do wniosków związanych z czasowym zwolnieniem od opłat za najem powierzchni użytkowych. Podstawą decyzji będzie m.in. możliwość prowadzenia działalności w dobie pandemii. Koszty związane ze zużyciem mediów, nie podlegają zwolnieniu.

7. Kontakt i płatności:

Nadal zamknięte dla interesantów są administracje osiedli i biurowce Spółdzielni. Kontakt z działami odbywa się w formie telefonicznej i elektronicznej. Prosimy również o elektroniczne przekazywanie korespondencji i elektroniczne uiszczanie opłat.

8. Śmieci w workach:

Wraz z ZM GOAP prosimy o wyrzucanie odpadów komunalnych wyłącznie w szczelnie zamkniętych workach, a nie luzem. Pozwoli to na lepsze utrzymanie czystości i ułatwi pracę zarówno gospodarzom domów, jak i osobom wywożącym śmieci – zmniejszając ryzyko zagrożeń epidemiologicznych.

9. Zostań w domu:

Pamiętajmy, aby bez potrzeby nie wychodzić z domu. Izolacja to obecnie najlepsza forma profilaktyki. Przypominamy również o zakazie korzystania z placów zabaw, siłowni i boisk.

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.