partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

KOMUNIKAT w sprawie wywozu śmieci

KOMUNIKAT w sprawie wywozu śmieci
Udostępnij

We wrześniu br. nasiliły się interwencje mieszkańców Swarzędza dotyczące hałd odpadów zmieszanych oraz surowców wtórnych zalegających w/przy altanach śmietnikowych. Mieszkańcy skarżą się, że nie mają gdzie wyrzucić śmieci oraz przesegregowanych odpadów, gdyż pojemniki są pełne. W związku z powyższym informujemy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa NIE ODPOWIADA za wywóz odpadów.

Podmiotem odpowiedzialnym za gospodarkę odpadami jest właściwy Urząd Miasta i Gminy. W przypadku Swarzędza, Poznania, Kostrzyna i Czerwonaka władze miast/gmin zlecają usługi wywozu odpadów Związkowi Międzygminnemu „GOAP”.

Od 1 września 2020 r. w Swarzędzu wyłoniony został przez ZM „GOAP” nowy wykonawca usług – firma FB Serwis – która zastąpiła wieloletniego wykonawcę, firmę ZYS. Wszelkie pretensje, co do jakości usług związanych z wywozem odpadów, powinny więc być kierowane do podmiotów wyznaczonych ustawowo do zapewnienia właściwej gospodarki odpadami, a więc kolejno: Burmistrza Miasta, Związku Międzygminnego „GOAP” oraz firmy FB Serwis.

Na swojej stronie internetowej firma FB Serwis podaje numer kontaktowy dla mieszkańców Swarzędza, gdzie można interweniować bezpośrednio: 502 168 114. Kierownikiem kontraktu firmy FB Serwis dla Swarzędza jest pan Marcin Szczepaniak. Oddział FB Serwis na nasz rejon znajduje się przy ul. Rabowickiej 2 w Swarzędzu.

Ze swojej strony Spółdzielnia Mieszkaniowa zapewnia, że od pierwszych dni września na bieżąco przekazuje ZM „GOAP” wszystkie interwencje mieszkańców zgłaszane w Administracjach Osiedli oraz informacje o bałaganie zauważonym przez gospodarzy domów przy altanach śmietnikowych, z których odpady nie są wywożone.

Zarząd
Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.