partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

KOMUNIKAT w sprawie zmiany firmy komunalnej

KOMUNIKAT w sprawie zmiany firmy komunalnej
Udostępnij

Informujemy, że od 1 lipca br. zmieni się firma komunalna wywożąca odpady w Swarzędzu. Dotychczasową firmę FBSerwis zastąpi wrocławska firma ALBA, która zaoferowała najkorzystniejszą ofertę w przetargu zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

W dniu 21 czerwca br., z inicjatywy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, odbyło się spotkanie w swarzędzkim Ratuszu, w którym uczestniczyli przedstawiciele: Spółdzielni, UMiG, ALBA, FBSerwis. Omówiono na nim aktualne sprawy związane z wywozem odpadów ze spółdzielczych osiedli w czasie zmiany operatorów; ustalono dalszą linię działania, aby zminimalizować zamieszanie związane ze zmianami starych pojemników na nowe; a także ustalono harmonogram wymiany określonych pojemników w poszczególnych częściach osiedli mieszkaniowych.

UWAGA!

Od kilku dni operator ALBA ustawia nowe pojemniki przy spółdzielczych altanach śmietnikowych, w których i przy których jeszcze znajdują się pojemniki firmy FBSerwis. To wywołuje konsternację i zamieszanie wśród naszych mieszkańców. Jeśli przy Państwa altanie śmietnikowej znajdują się pojemniki na dany rodzaj odpadu obu firm, można wrzucać odpady zarówno do jeszcze stojących starych, jak i nowych już otwartych pojemników – pamiętając o odpowiedniej frakcji. Zgodnie z deklaracjami operatorów, w okresie przejściowym, śmieci będą wywożone ze starych i nowych pojemników.

Prosimy również o wyrozumiałość i odrobinę cierpliwości w najbliższych dniach. Operatorzy wkrótce zakończą proces wymiany pojemników na osiedlach i od 1 lipca składowanie oraz wywóz odpadów powinien się już odbywać płynnie. Spółdzielnia będzie na bieżąco ten stan monitorować i zgłaszać ewentualne uwagi do UMiG.

Zarząd
Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.