partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Kiedy po raz pierwszy odwiedzić salon sukien ślubnych?

Kiedy po raz pierwszy odwiedzić salon sukien ślubnych?
Udostępnij

Jednym z najprzyjemniejszych dla kobiet momentów ślubnych przygotowań jest wybór sukni ślubnej. O tej chwili marzymy już jako małe dziewczynki, a w dorosłym życiu nadal pozostaje to niezwykle emocjonującym i niezapomnianym przeżyciem. Przyszłe panny młode, które zdecydowały się na zakup nowej kreacji, w celu jej zakupu powinny odwiedzić salon sukien ślubnych – miejsce, w którym nie tylko znajdą szeroki wybór ślubnych kreacji, ale także uzyskają fachową pomoc w wyborze tej jednej jedynej.

Termin ma znaczenie! Kiedy umówić się na pierwszą przymiarkę?

Istnieje określony porządek, w którym warto rezerwować poszczególne usługi ślubno-weselne oraz dokonywać zakupów związanych z organizacją tego przedsięwzięcia. Jedną z czynności, które należy wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem i we właściwym czasie, jest wybór sukni ślubnej. Poleca się, aby po raz pierwszy odwiedzić salon sukien ślubnych na około pół roku przed ustaloną datą ślubu. Dlaczego akurat wtedy?

Otóż, nie możemy zakładać, że pierwsze miejsce, w jakim zjawimy się na przymiarkę będzie tym, w którym dokonamy zakupu. Oprócz tego, w większości przypadków wybrana suknia będzie musiała zostać dopasowana do naszej sylwetki, a przeróbki krawieckie wymagają nieco czasu. Wreszcie, często okazuje się, że wymarzony model jest niedostępny w naszym rozmiarze, salon sukien ślubnych będzie musiał mieć więc czas, aby go dla nas sprowadzić.

Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych – jak się do niej przygotować?

Na pierwszą wizytę warto umówić się telefonicznie. Obsługa salonu wskaże wolny termin, a my będziemy miały gwarancję, że ekspedientki zajmą się tylko nami. Pozwoli to ze spokojem zapoznać się z ofertą salonu, przymierzyć suknie, które wpadły nam w oko oraz ocenić, w jakich fasonach jest nam najlepiej. Na pierwszą przymiarkę warto przyjść z bardzo delikatnym makijażem lub zupełnie bez niego, aby nie wybrudzić sukni. Możemy zabrać ze sobą bliską osobę – mamę, przyszłą teściową, siostrę lub przyjaciółkę, które będą wspierały nas w poszukiwaniach i chętnie podzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Ze sobą warto mieć także zapisane na telefonie zdjęcia modeli sukien, które nam się podobają. Dzięki temu obsługa salonu będzie wiedziała, jakie kreacje zaproponować w pierwszej kolejności. Warto jednak pamiętać, że to co dobrze prezentuje się na modelce, niekoniecznie musi pasować do naszej sylwetki oraz urody. Podczas pierwszej wizyty przymierzmy więc także inne proponowane przez obsługę salonu suknie, gdyż być może właśnie wśród nich kryje się ta jedna wymarzona.

Kluczem do udanej wizyty w salonie jest spokój, pozytywne nastawienie oraz wiara, że z pewnością znajdziemy kreację, w której będziemy się świetnie czuły i wyglądały. Jeśli okaże się, że pierwszy wybrany salon sukien ślubnych nie posiada w swojej ofercie kreacji, której poszukujemy, nie wahajmy się podziękować obsłudze i udajmy się do kolejnego. Planując wybór sukni ślubnej z odpowiednim wyprzedzeniem będziemy miały wystarczająco czasu, aby znaleźć kreację idealnie dopasowaną do naszych preferencji.

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.