partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Kredyt gotówkowy - jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Kredyt gotówkowy - jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?
Udostępnij

Chociaż zwykle większość z nas jest w stanie samodzielnie radzić sobie z różnymi sytuacjami, na jakie natrafiamy w życiu, to jednak czasem może się to okazać utrudnione lub wręcz niemożliwe bez dodatkowego wsparcia. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? W jaki sposób może nam pomóc kredyt gotówkowy i na co powinniśmy uważać, jeżeli rozważamy jego zaciągnięcie?

1. Czy warto zdecydować się na kredyt gotówkowy?

2. Największe zalety i wady kredytów gotówkowych

3. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

4. O czym pamiętać przed podpisaniem dokumentów?

 

Czy warto zdecydować się na kredyt gotówkowy?

Każdy z nas ma swoje cele, marzenia i sprawy, które chciałby zrealizować - często im szybciej, tym lepiej. Nie zawsze jednak są to rzeczy osiągalne tylko własnymi siłami, lub też po prostu nie chcemy czekać, aż będziemy w stanie po nie sięgnąć. W takiej sytuacji, o ile zachowamy zdrowy rozsądek, możemy zdecydować się na najtańszy kredyt gotówkowy. Tego typu wsparcie finansowe może z jednej strony ułatwić nam dążenie do naszego celu, a z drugiej nie obciąży za bardzo naszego miesięcznego czy rocznego budżetu. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to aby odpowiednio przygotować się do zaciągnięcia pożyczki, a także nie wybierać pierwszej z brzegu.

 

Największe zalety i wady kredytów gotówkowych

Niewątpliwie największą zaletą kredytu gotówkowego jest to, że z jego pomocą możemy szybciej osiągnąć to, czego chcemy. Dzięki rozbudowanemu rynkowi produktów bankowych jest to również rzecz bardzo różnorodna, co ułatwia nam dopasowanie konkretnej oferty precyzyjnie do naszych wymagań, oczekiwań i możliwości. Jeżeli potrafimy mądrze skorzystać z kredytu, nie będzie to również dużym obciążeniem dla naszych finansów na co dzień.

Niestety jednak, podobnie jak wszystko inne, pożyczki posiadają również swoje wady. Czasem możemy nie mieć dostatecznie dobrej zdolności kredytowej, by móc otrzymać interesującą nas kwotę pieniędzy. Na jakiś czas będzie to również dodatkowy, stały wydatek, który musimy uwzględnić w naszym budżecie.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

Wybierając kredyt gotówkowy nie warto się spieszyć. Dajmy sobie czas i przejrzyjmy najlepsze oferty, jakie są aktualnie dostępne na rynku. Możemy wykorzystać do tego rankingi, porównania i inne materiały, które pozwolą nam łatwo wybrać kilka najciekawszych propozycji, które będzie łatwiej poddać bardziej szczegółowej analizie. Na tym etapie nie warto się spieszyć, ponieważ od niego zależy to, ile kredyt będzie nas kosztował. Warto przy tym zwrócić uwagę również na wysokość raty oraz jej rodzaj - ten może mieć albo charakter stały, albo malejący. Najważniejszym parametrem każdej pożyczki jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To od niej zależy, jak dużo za kredyt zapłacimy i czy będzie on dla nas opłacalnym rozwiązaniem. Wiele banków, udzielając nam pożyczki, ma również dodatkowe wymaganie w postaci wykupu ubezpieczenia kredytu. Jeżeli zetkniemy się z taką sytuacją to musimy pamiętać, że jest to dla nas dodatkowy koszt, który musimy uwzględnić w naszych kalkulacjach.

 

O czym pamiętać przed podpisaniem dokumentów?

Jeżeli już wybraliśmy najbardziej odpowiadającą nam ofertę, dokładnie zapoznajmy się z jej warunkami. Nie wahajmy się pytać, jeżeli nie rozumiemy jakiegoś zapisu w umowie lub gdy coś jest dla nas niejasne. Pamiętajmy, że to zobowiązanie pozostanie z nami przez dłuższy czas, w związku z czym powinno być tak dopasowane, aby nie spędzać nam snu z powiek i nie pochłaniać znaczącej części miesięcznego budżetu

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.