partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Pożyczki online dla zadłużonych - czy to możliwe?

Pożyczki online dla zadłużonych - czy to możliwe?
Udostępnij

Pożyczka online to bardzo wygodne narzędzie, które pozwala często nawet w ciągu kilkunastu minut zadbać o dodatkowe wsparcie finansowe. Najłatwiej jest ją uzyskać osobom, które nie mają innych zobowiązań. Co jednak z tymi, którzy tych zobowiązań mają aż za dużo?

Pożyczki online dla zadłużonych - mit czy prawda?

Pożyczki online dla zadłużonych to nie mit, a oferta, które dostępna jest dość powszechnie. W swojej ofercie tego typu pożyczki online mają firmy pozabankowe. Jak to możliwe? Nie są one - w przeciwieństwie do banków - zobowiązane do tak szczegółowej kontroli zdolności kredytowej klienta. Oznacza to, że mogą one oceny zdolności kredytowej dokonywać wyłącznie posługując się danymi z twojego formularza lub też weryfikując cię jedynie w wybranych bazach dłużników. W największym skrócie oznacza to, że nie jesteś weryfikowany np. w BIK czy Krajowym Rejestrze Dłużników, a więc w najwiekszych bazach zobowiązań finansowych. Oznacza to, że część twoich zadłużeń w takim raporcie podczas analizy wniosku o udzielenie pożyczki po prostu się nie pojawia. Dzięki temu, zgodnie z prawem może dojść do zawarcia umowy pożyczki. 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - sprawdź ją!

Wyłączenie z analizy finansowej danych Biura Informacji Gospodarczej czy Biura Informacji Kredytowej musi oczywiście znaleźć odbicie w warunkach udzielenia pożyczki. Całkowity koszt pożyczki jest zdecydowanie wyższy niż przy tradycyjnym kredycie konsumenckim, przy którego udzieleniu jest bardzo dokładnie sprawdzany. Wyższe kwoty pożyczki to cena, jaką kredytodawca wystawia za swoje większe ryzyko, że nie spłacisz zobowiązania. Nie oznacza to jednak, że wszystkie pożyczki online dla zadłużonych kosztują tyle samo. Warto więc sprawdzać firmy pożyczkowe, porównując przede wszystkim Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. W wartość tego parametru wchodzi nie tylko samo oprocentowanie, ale i inne koszty, które są warunkiem udzielenia pożyczki. Dzięki temu kryterium w miarę pewnie można porównywać poszczególne oferty.

Pożyczki pozabankowe - zanim weźmiesz kolejną!

Musisz pamiętać, że nie wszyscy na rynku usług finansowych są uczciwi. Szczególnie zaś łatwo jest oszukać kogoś, kto ma ograniczone możliwości skorzystania z jakiejś formy pomocy. Na rynku pożyczek online nie brakuje oszustów. Zanim więc zdecydujesz się na zawarcie umowy, wejdź do rejestru pośredników kredytowych, na czarną listę KNF i upewnij się, że nie ma na niej kredytobiorcy, z którym właśnie zamierzasz podpisać umowę. To naprawdę bardzo ważna kwestia. Nie mniej istotne jest oczywiście dokładne przestudiowanie wszystkich dokumentów przez zawarciem umowy pożyczki. 

Czy pożyczka Ci pomoże?

Pożyczki online dla zadłużonych to temat bardzo mocno dyskusyjny. Wiele osób uważa, że jest to narzędzie bazujące na czyimś nieszczęściu i trudnej sytuacji finansowej. Inni natomiast twierdzą, że tego typu pożyczki często pozwalają uniknąć kompletnego fiaska finansowego i przetrwać najtrudniejszych (z różnych powodów) okres  finansowy w życiu. 

Z pewnością przed zaciągnięciem takiej pożyczki warto się bardzo dokładnie zastanowić, na ile jest ona w stanie pozytywnie zmienić aktualną sytuację. Znaczenie ma z pewnością poczucie (albo jego brak) zdolności jej spłaty. Jeśli wiesz, że twoja sytuacja finansowa może się zaraz poprawić, ale potrzebujesz przetrwać jeszcze chwilę, być może pożyczka dla zadłużonych stanowi rozwiązanie. Jeśli jednak bierzesz tę pożyczkę jedynie po to, aby spłacić poprzednią i nie widzisz innych szans na spłatę tej właśnie zaciąganej niż kolejny wniosek o pożyczkę, być może lepiej się zatrzymać i poszukać jakiegoś innego rozwiązania. 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.