partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Polisa online – czy warto kupić ubezpieczenie przez internet?

Polisa online – czy warto kupić ubezpieczenie przez internet?
Udostępnij

Zakup polisy online nie jest dziś żadną nowinką, choć można jeszcze spotkać się z osobami, które nie korzystały z tej opcji. Co możesz zyskać, jeśli załatwisz wszystko przez Internet, zamiast fatygować się do agenta? Oto powody, które mogą Cię przekonać do ubezpieczeń online.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie?

O ile w przypadku OC komunikacyjnego obowiązek zakupu nakłada na Ciebie prawo, o tyle wybór pozostałych polis to już w 100% Twoja decyzja. Podejmując ją, możesz zapewnić sobie spokój ducha w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą zdarzyć się każdemu. Nigdy nie wiesz, czy grad nie stłucze szyby w aucie albo, czy ktoś nie porysuje Ci samochodu i nie ucieknie z miejsca zdarzenia. Z pakietem dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych otrzymasz jednak odszkodowanie, które zrekompensuje stratę.

Codziennie, o dowolnej porze – polisa online dostępna jest zawsze!

Biura towarzystw czy agentów ubezpieczeniowych działają w standardowych godzinach biurowych, czyli zazwyczaj od 9 do 17. Gdy wybije 17 pracujące w nim osoby wracają do domu, by odpocząć od pracy. Jeśli Ty również pracujesz w takim samym systemie, nie obędzie się bez wcześniejszego wyjścia z biura lub wręcz urlopu, żeby móc kupić OC. Problematyczne czyż nie?

W Internecie nie ma czegoś takiego, jak godziny biurowe. Polisę online kupisz o dowolnej porze, 7 dni w tygodniu i nawet w dni wolne od pracy. Jeśli zależy Ci na czasie, bo umowa kończy się np. w niedzielę i chcesz uniknąć przerwy w OC, zakup przez Internet jest niezwykle korzystną opcją.

Polisę kup online, a zaoszczędzony czas wykorzystaj, jak lubisz!

Kupowanie ubezpieczeń w stacjonarnych punktach może Cię kosztować sporo czasu. Dlaczego? Po pierwsze, musisz wyjść z domu i dojechać pod wskazany adres, co w przypadku dużych miast wiąże się z koniecznością pokonania sporego odcinka w godzinach szczytu, więc może skończyć się staniem w korkach. Na miejscu nierzadko również przyjdzie Ci trochę poczekać – tym razem w kolejce z innymi klientami..

Jeśli wybierzesz polisę online, zrobisz wszystko z własnego domu i poświęcisz na to znacznie mniej cennego czasu. Cały proces możesz przeprowadzić w ciągu kilkunastu minut, choć my zachęcamy Cię do bardziej szczegółowego zapoznania się z ofertą przed podjęciem decyzji. Zaoszczędzony czas możesz natomiast przeznaczyć na to, co lubisz – hobby, aktywny wypoczynek lub spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół.

Poznaj pełen zakres, zanim zdecydujesz się na ofertę!

Gdy kupujesz ubezpieczenie u stacjonarnego agenta, często podejmujesz decyzję impulsywnie, kierując się tylko ceną. Nawet jeśli wyjaśnia on szczegóły oferty, to zwykle są to subiektywnie wybrane informacje, które zresztą mogą Ci niewiele mówić.

Kupowanie polisy online zapewnia Ci dostęp do szerszego wachlarza danych na temat poszczególnych polis, a także nielimitowanej wiedzy oraz dokumentacji ubezpieczeniowej (OWU), przy użyciu których rozwiejesz wszelkie wątpliwości. Dodatkowo możesz poświęcić na sprawdzenie oferty znacznie więcej czasu niż przy zakupie stacjonarnym, gdzie na swoją kolej czekają też inne osoby. Szansa na podjęcie bardziej świadomej decyzji jest zatem wyższa.

Internet wpłynął również na uproszczenie wielu formalności dotyczących samego procesu kupowania OC. Zajmuje on stosunkowo niewiele czasu, a do podpisania umowy online nie potrzeba dużo dokumentów. Niektóre towarzystwa, jak chociażby Balcia, stawiają też na prosty język OWU, który jest łatwy do zrozumienia przez wszystkich klientów.

Porównuj, przeglądaj i... oszczędzaj!

W kontekście ubezpieczeń komunikacyjnych najczęściej obowiązuje zasada, że nie należy kierować się ceną, lecz właściwościami oferty. W przypadku OC samochodowego nie ma to jednak zastosowania, bo każda polisa chroni w dokładnie takim samym zakresie. Gwarantuje to prawo i nie ma od tego wyjątków. Inaczej już wygląda np. kwestia ubezpieczenia mieszkania czy roweru.

Jaki z tego wniosek? O ile ubezpieczenie OC samochodowe możesz kupić po prostu na podstawie samej ceny, o tyle na każdy inny rodzaj ochrony, warto poświęcić więcej czasu. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują kalkulatory online, za pomocą których możesz obliczyć cenę polisy online, a nawet kupić ją od razu. Możesz weryfikować różne warianty, dowolną ilość razy. W takiej sytuacji nie trzeba być biegłym agentem, aby znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę.

Sam kalkulator to niezwykle intuicyjne narzędzie. Wpisujesz do niego podstawowe informacje o pojeździe i jego właścicielu i już po kilku minutach otrzymujesz ofertę. W tym samym miejscu znajdują się szczegółowe właściwości każdego z tych ubezpieczeń online wraz z ceną, OWU do wglądu oraz opcją umożliwiającą przejście do strony zakupu, co znacznie upraszcza cały proces.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.