partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

8 nowych przypadków zakażenia wśród naszych mieszkańców. Od soboty, 10 października - „Strefa żółta". Komunikat nr 117 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

8 nowych przypadków zakażenia wśród naszych mieszkańców. Od soboty, 10 października - „Strefa żółta". Komunikat nr 117 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do czwartku, 8 października, zakażenie stwierdzono u 85 osób. Tak więc od minionego wtorku przybyło 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jak już informowaliśmy, do tej pory z powodu Covid-19 zmarła 1 osoba z naszej gminy. Obecnie notujemy 46 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 2 osoby przebywają w szpitalu, a 43 w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 38 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz. Według porannych danych z piątku, 9 października, na terenie gminy Swarzędz 340 osób odbywa kwarantannę. Obecnie 296 osób (86 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 44 osób (29 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 73 osoby w kwarantannie to obywatele RP. Przed kilkoma dniami Sanepid potwierdził zakażenie u jednego z uczniów klasy pierwszej SP nr 5 na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu. Zgodnie z procedurami, klasa tego ucznia przeszła w tryb nauczania zdalnego. Od poniedziałku, 12 października, Ośrodek Kultury w Swarzędzu wznawia działalność po przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemiologicznym.

Szanowni Państwo! Oto aktualne informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do czwartku, 8 października, zakażenie stwierdzono u 85 osób. Tak więc od minionego wtorku przybyło 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Jak już informowaliśmy, do tej pory z powodu Covid-19 zmarła 1 osoba z naszej gminy. Obecnie notujemy 46 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 2 osoby przebywają w szpitalu, a 43 w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 38 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz.

Według porannych danych z piątku, 9 października, na terenie gminy Swarzędz 340 osób odbywa kwarantannę. Obecnie 296 osób (86 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 44 osób (29 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 73 osoby w kwarantannie to obywatele RP.

Przed kilkoma dniami Sanepid potwierdził zakażenie u jednego z uczniów klasy pierwszej SP nr 5 na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu. Zgodnie z procedurami, klasa tego ucznia przeszła w tryb nauczania zdalnego.

Od poniedziałku, 12 października, Ośrodek Kultury w Swarzędzu wznawia działalność po przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemiologicznym.

► POWIAT POZNAŃSKIAktualnie na terenie Poznania i powiatu poznańskiego mamy 1089 aktywnych przypadków koronawirusa. Najwięcej zachorowań odnotowano w stolicy Wielkopolski oraz gminach: Swarzędz, Czerwonak i Komorniki. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z czwartku, 8 października.

► WIELKOPOLSKA. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce zakażenie potwierdzono u 437 osób, z czego najwięcej bo aż 131 w powiecie poznańskim. W Wielkopolsce odnotowano dotychczas 10.042 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 3.158 to przypadki aktywne. 352 osoby zmarły, a 6.532 wyzdrowiały.

► POLSKA. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, 9 października, o kolejnych 4.739 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To rekordowa liczba zakażeń od początku epidemii. Resort przekazał też, że zmarły kolejne 52 osoby. Liczba zdiagnozowanych przypadków w naszym kraju wzrosła tym samym do 116.338, a zgonów do 2.919. Wyzdrowiało 77.875 osób. Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 4.407 osób, u których potwierdzono zakażenie. 320 jest pod respiratorami. Kwarantanną objętych jest obecnie 188.629 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - 26.716.

Nowe przypadki dotyczą: 724 osób z woj. małopolskiego, 521 osób z woj. mazowieckiego, 490 osób z woj. śląskiego, 436 osób z woj. wielkopolskiego, 388 osób z woj. pomorskiego, 368 osób z woj. podkarpackiego, 363 osób z woj. łódzkiego, 324 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 250 osób z woj. dolnośląskiego, 192 osób z woj. świętokrzyskiego, 185 osób z woj. lubelskiego, 130 osób z woj. zachodniopomorskiego, 117 osób z woj. podlaskiego, 116 osób z woj. opolskiego, 102 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 33 osób z woj. lubuskiego.

Poprzedni rekord zakażeń w kraju odnotowano w czwartek (8 października). Tego dnia resort zdrowia poinformował o 4.280 nowych zakażeniach SARS-CoV-2 i śmierci kolejnych 76 pacjentów.

Z powodu wzrostu zakażeń od soboty (10 października) cała Polska będzie żółtą strefą (strefą czerwoną objęto 38 powiatów, w tym sześć miast).

Oto nowe obostrzenia od 10 października br. obowiązujące w strefie żółtej.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

► ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 36,7 mln (ponad 776 tys. mln od minionej środy), zgonów - 1,067 mln. (ponad 13 tys. nowych od środy), a ponad 27,7 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! W ostatnich dniach skokowo wzrasta liczba zakażeń, umiera też coraz więcej ludzi. Nikomu z nas nie wolno lekceważyć zagrożenia. Bardzo Państwa proszę o  stosowanie się do wszystkich zasad sanitarnych, które - w zaostrzonym wymiarze - będą obowiązywać już od jutra. Ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia powinniśmy unikać skupisk ludzkich, zachowywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos, często, starannie myć i odkażać ręce. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło; swarzedz.pl         

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.