partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

1 nowy przypadek zakażenia. Komunikat nr 112 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

1 nowy przypadek zakażenia. Komunikat nr 112 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do czwartku, 24 września, zakażenie stwierdzono u 53 osób. Jak już informowaliśmy, do tej pory z powodu Covid-19 zmarła 1 osoba z naszej gminy. Obecnie notujemy 19 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 2 osoby przebywają w szpitalu, a 17 w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 33 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz. Według porannych danych z piątku, 25 września, na terenie gminy Swarzędz 290 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego wtorku liczba osób w kwarantannie wzrosła o 25. Obecnie 252 osoby (65 adresów) objęte są kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 38 osób (26 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 40 osób w kwarantannie to obywatele RP.

Szanowni Państwo! Oto informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do czwartku, 24 września, zakażenie stwierdzono u 53 osób.

Jak już informowaliśmy, do tej pory z powodu Covid-19 zmarła 1 osoba z naszej gminy. Obecnie notujemy 19 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 2 osoby przebywają w szpitalu, a 17 w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 33 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz.

Według porannych danych z piątku, 25 września, na terenie gminy Swarzędz 290 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego wtorku liczba osób w kwarantannie wzrosła o 25. Obecnie 252 osoby (65 adresów) objęte są kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 38 osób (26 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 40 osób w kwarantannie to obywatele RP.

POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z czwartku, 24 września.

► WIELKOPOLSKA. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, 25 września, o 84 nowych przypadkach koronawirusa w Wielkopolsce. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 7.122 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 1.123 to przypadki aktywne. 267 osób zmarło, a 5.732 wyzdrowiały.

► POLSKA. W piątek, 25 września  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1.587 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwyższa dzienna liczba wykrytych zakażeń od początku pandemii. Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 23 osoby. Dotychczas w kraju potwierdzono łącznie 84.396 przypadków SARS-Cov-2, zmarło 2.392 osób, a 66.740 wyzdrowiało.

Resort zdrowia poinformował także o kolejnych zgonach z powodu COVID-19. Zmarli: 84-letni mężczyzna w Siedlcach, 52-latek w Krakowie, 86-latka w Kędzierzynie-Koźlu, 67-latka w Elblągu, 82-letni mężczyzna w Biłgoraju, 79-letnia kobieta w Lublinie, sześć osób w Zgierzu: 90-latka, 86-latka, 80-latka, 90-latek, 74-latek, 81-latek, w Bełchatowie 68-letnia kobieta, w Poznaniu czterech mężczyzn w wieku 73, 44, 52 i 68 lat oraz 60-letnia kobieta, w Tychach 94-latek, 82-latek w Świętochłowicach, 60-letni pacjent w Raciborzu, 83-latek w Gdyni, a także 70-letnia kobieta w Ostródzie (mieszkanka woj. pomorskiego).

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 32,44 mln (wzrost wtorku o ponad 950 tys.), zgonów - 988 tys. (ponad 19 tys. nowych od wtorku), a prawie 24 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia powinniśmy unikać skupisk ludzkich, zachowywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos, często, starannie myć i odkażać ręce. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło: swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.