partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

1 nowy przypadek Covid-19 w naszej gminie. Komunikat nr 109 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

1 nowy przypadek Covid-19 w naszej gminie. Komunikat nr 109 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do poniedziałku, 14 września, zakażenie stwierdzono u 37 osób (1 nowy przypadek od minionego piątku). Obecnie notujemy 12 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 1 osoba przebywa w szpitalu, 9 w izolacji domowej, a 2 osoby w izolatorium. Do tej pory wyzdrowiało 25 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz. Według porannych danych z wtorku, 15 września, na terenie gminy Swarzędz 175 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku liczba osób w kwarantannie zmalała o 1. Obecnie 141 osób (43 adresy) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 34 osoby (19 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 23 osoby w kwarantannie to obywatele RP.

Szanowni Państwo! Oto najnowsze informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do poniedziałku, 14 września, zakażenie stwierdzono u 37 osób (1 nowy przypadek od minionego piątku). Obecnie notujemy 12 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 1 osoba przebywa w szpitalu, 9 w izolacji domowej, a 2 osoby w izolatorium. Do tej pory wyzdrowiało 25 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz.

Według porannych danych z wtorku, 15 września, na terenie gminy Swarzędz 175 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku liczba osób w kwarantannie zmalała o 1. Obecnie 141 osób (43 adresy) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 34 osoby (19 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 23 osoby w kwarantannie to obywatele RP.

► POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z piątku, 11 września. Niestety, do tej pory (godz. 11:00 w dn. 15 września, PSS-E w Poznaniu nie podała nowszych danych).

► WIELKOPOLSKA. We wtorek, 15 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 kolejnych zakażeniach koronawirusem w Wielkopolsce. Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6.404 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 833 to przypadki aktywne. 244 osoby zmarły, a 5.327 wyzdrowiało.

► POLSKA. We wtorek, 15 września  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 605 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarły kolejne 24 osoby. Liczba zakażeń odnotowanych w kraju od początku pandemii wzrosła do 75.134, a ofiar śmiertelnych do 2.227. Wyzdrowiało 61.548 osób.

Nowe przypadki zachorowań dotyczą województw: małopolskiego (120), mazowieckiego (98), śląskiego (62), dolnośląskiego (60), pomorskiego (41), świętokrzyskiego (33), opolskiego (28), wielkopolskiego (28), kujawsko-pomorskiego (22), lubelskiego (22), warmińsko-mazurskiego (21), podkarpackiego (20), łódzkiego (17), zachodniopomorskiego (17), podlaskiego (11), lubuskiego (5).

Obecnie z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa 1.996 pacjentów, z czego 92 pod respiratorami. 95.241 osób objęto kwarantanną, a 6.934 nadzorem epidemiologicznym - podaje MZ.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

► ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 29,45 mln (wzrost od minionego piątku o blisko 1,15 mln), zgonów - 814 tys. (118,8 tys. nowych od piątku), a 21,3 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia powinniśmy unikać skupisk ludzkich, zachowywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos, często, starannie myć i odkażać ręce. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło; swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.