partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

16. przypadek zakażenia w naszej gminie. Komunikat nr 99 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

16. przypadek zakażenia w naszej gminie. Komunikat nr 99 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Według porannych danych z wtorku, 11 sierpnia, na terenie gminy Swarzędz 161 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku liczba osób w kwarantannie wzrosła o 16. Obecnie 119 osób (42 adresy) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 42 osoby (24 adresy) odbywają kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 15 osób w kwarantannie to obywatele RP. Niestety, wczoraj otrzymalismy informację o kolejnym, 16. już przypadku zakażenia wśród mieszkańców naszej gminy. Obecnie 1 osoba przebywa w szpitalu, 1 w izolatorium w Poznaniu, a 4 w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 10 zakażonych koronawirusem mieszkańców naszej gminy, ale nadal mamy 6 aktywnych przypadków.

Szanowni Państwo! W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację o wykryciu koronawirusa SARS-CoV-2 u jednego z pracowników sklepu sieci w Swarzędzu, przy ul. Cieszkowskiego. Oficjalne stanowisko i oświadczenie Biura Prasowego sieci Biedronka / Jeronimo Martins Polska S.A. brzmi:

,,Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. Ze względu na pozytywny wynik testu u pracownika naszego sklepu przy ul. Cieszkowskiego w Swarzędzu, decyzją Sanepidu cała załoga została poddana kwarantannie. Sklep został natychmiast poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i w poniedziałek 10 sierpnia w godzinach popołudniowych został ponownie otwarty dla klientów w godzinach 6:00-22:00, a jego załogę stanowią inni pracownicy sieci.

Pragniemy podkreślić, że wszystkie wewnętrzne procedury stosowane przez naszą sieć są zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a w ich realizacji ściśle współpracujemy z lokalnymi organami inspekcji sanitarnej.”

► POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z poniedziałku, 10 sierpnia.

► WIELKOPOLSKA. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, do tej pory odnotowano 4.495 przypadków zakażeń koronawirusem (219 nowe przypadki od piątku), w tym 208 osób zmarło (5 kolejnych zgonów od piątku), a 2.986 wyzdrowiało. W sumie w Wielkopolsce na dzień dzisiejszy aktywnych przypadków w Wielkopolsce mamy 1301.

►POLSKA. We wtorek (11 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 551 nowych, potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2 w Polsce. Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (128), małopolskiego (71), łódzkiego (51), mazowieckiego (50), wielkopolskiego (38), kujawsko-pomorskiego (34), warmińsko-mazurskiego (32), pomorskiego (30), dolnośląskiego (27), zachodniopomorskiego (26), opolskiego (20), podkarpackiego (16), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (8), podlaskiego (7) i lubuskiego (2)

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, od wczoraj zmarło dwanaście kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nowe restrykcji i ograniczenia głównie w 19 powiatach, w których wzrosły liczby zakażonych osób. Regionalne obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń dla wybranych powiatów oraz lista powiatów znajdują się na stronie Ministerstwa:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Łącznie w Polsce odnotowano do tej pory 52.961 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1.821 osoby zmarły, a 36.877 osób wyzdrowiało. Aktywnych przypadków w naszym kraju jest 13.724.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

► ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń wynosi już prawie 20,3 mln (wzrost od minionego piątku o blisko milion,  zgonów – ok. 740 tys. (ponad 20 tys. zgonów od piątku, a ponad 13,2 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Ponownie przypominam więc, że dla uniknięcia zakażenia bardzo ważna jest prewencja - unikanie skupisk ludzkich, zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa, częste, staranne mycie i odkażanie rąk. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

 

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło: swarzedz.pl 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.