partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

12. przypadek zakażenia w gminie Swarzędz. Komunikat nr 94 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

12. przypadek zakażenia w gminie Swarzędz. Komunikat nr 94 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Wczoraj (27 lipca) otrzymaliśmy informację o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy. Zachorowało 4-letnie dziecko, a troje członków jego rodzinny odbyć musi kwarantannę. To już 12 przypadek zakażenia w gminie Swarzędz. Obecnie 1 osoba przebywa w szpitalu, a 1 w izolacji domowej. Dotychczas wyzdrowiało 10 zakażonych koronawirusem mieszkańców naszej gminy. Według porannych danych z wtorku, 28 lipca, na terenie gminy Swarzędz 214 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku liczba osób w kwarantannie wzrosła o 7. Obecnie 158 osób (44 adresy) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 56 osób (37 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas z zagranicy, a 11 osób w kwarantannie to obywatele RP.

► BĄDŹMY OSTROŻNI! Szanowni Państwo, kolejne przypadki zachorowań w naszej gminie (2 w ciagu kilku dniu), przytoczone w dalszej części tego komunikatu liczby oraz doniesienia z różnych stron Polski, jak i z całego świata wyraźnie pokazują, że pandemia nie ustępuje, a mówi się już o jej drugiej fali. Nie widzimy „wypłaszczania się" krzywej zachorowań, jak to oczekiwał minister zdrowia, ani tego, że latem wirus jest mniej groźny, jak w przedwyborczym ferworze zapewniał premier Morawiecki. Z licznych wypowiedzi lekarzy epidemiologów wynika, że koronawirus wciąż pozostaje groźny, a znoszenie rygorów sanitarnych sprzyja jego rozprzestrzenianiu się. Lekarze nadal nie dysponują w pełni skutecznymi metodami leczenia, a prowadzone prace nad szczepionką dalekie są od ukończenia.

 

W tej sytuacji pozostaje nam głównie staranne przestrzeganie powszechnie zalecanych zasad sanitarnych. Ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia bardzo ważne jest unikanie skupisk ludzkich, zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa, częste, staranne mycie i odkażanie rąk. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych. Bardzo Państwa o to proszę.

► POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania  przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z poniedziałku, 27 lipca.

► WIELKOPOLSKA. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 45 osób.

Od początku pandemii w Wielkopolsce wykryto 3641przypadków (115 nowych od minionego piątku, 24 lipca), w tym 195 osób zmarło (4 kolejne zgony od piątku), a 2550wyzdrowiało.

► POLSKA. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek (28 lipca) o 502 nowych, potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2. Nowe przypadki dotyczą osób z wojewodztw: śląskiego (161), małopolskiego (91), mazowieckiego (62), wielkopolskiego (45), dolnośląskiego (31), łódzkiego (29), podkarpackiego (19), opolskiego (16), pomorskiego (15), podlaskiego (8), świętokrzyskiego (6), zachodniopomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4) i lubuskiego (4).

Liczba zdiagnozowanych przypadków w naszym kraju wzrosła tym samym do 43.904 (1.866 nowych zachorowań od minionego piątku), a zgonów do 1.682 (od piątku zmarło 27 osób). Od początku epidemii w Polsce 33.043 pacjentów wyzdrowiało.

Według danych resortu zdrowia, obecnie z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa 1.655 pacjentów. Do leczenia chorych wykorzystywanych jest 61 respiratorów. 94.920 osób objętych jest kwarantanną, a 7245 osób - nadzorem epidemiologicznym.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

► ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła  już 16,66 mln (wzrost od minionego piątku o ponad 967 tys.), zgonów - 657 tys. (blisko 20 tys. zgonów od piątku), a 10,26 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło: swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.