partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Komunikat nr 105 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. 2 nowe przypadki Covid-19 w naszej gminie

Komunikat nr 105 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. 2 nowe przypadki Covid-19 w naszej gminie
Udostępnij

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do poniedziałku, 31 sierpnia zakażenie stwierdzono u 27 osób (2 nowe przypadki od minionego piątku). Obecnie notujemy 15 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 1 osoba przebywa w szpitalu, 13 w izolacji domowej, a 1 osoba w izolatorium. Do tej pory wyzdrowiało 12 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz. Według porannych danych z wtorku, 1 września, na terenie gminy Swarzędz 191 osób odbywa kwarantannę. Od minionego piątku liczba osób w kwarantannie wzrosła o 3. 160 osób (53 adresy) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 31 osób (22 adresy) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 55 osób w kwarantannie to obywatele RP.

Pełna treść komunikatu:

Szanowni Państwo! Oto najnowsze informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do poniedziałku, 31 sierpnia zakażenie stwierdzono u 27 osób (2 nowe przypadki od minionego piątku). Obecnie notujemy 15 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 1 osoba przebywa w szpitalu, 13 w izolacji domowej, a 1 osoba w izolatorium. Do tej pory wyzdrowiało 12 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz.

Według porannych danych z wtorku, 1 września, na terenie gminy Swarzędz 191 osób odbywa kwarantannę. Od minionego piątku liczba osób w kwarantannie wzrosła o 3. 160 osób (53 adresy) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 31 osób (22 adresy) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 55 osób w kwarantannie to obywatele RP.

► POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z poniedziałku, 31 sierpnia.

► WIELKOPOLSKA. We wtorek, 1 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 30 nowych przypadkach koronawirusa w naszym regionie. Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano dotąd 5729 przypadków zakażeń koronawirusem. 225 osób zmarło, a 3699 wyzdrowiało.

► POLSKA. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, 1 września, o 550 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jednocześnie resort zawiadomił o śmierci 19 osób z powodu COVID-19. Łączna liczba zakażeń potwierdzonych w Polsce wzrosła do 67.922, z czego 2.058 osób zmarło, a 47.030 osób wyzdrowiało.

Nowe przypadki zakażenia SARS-Cov-2 dotyczą następujących województw: małopolskiego - 136, mazowieckiego - 89, śląskiego - 53, dolnośląskiego - 35, kujawsko-pomorskiego - 35, pomorskiego - 34, łódzkiego - 31, wielkopolskiego - 30, podkarpackiego - 26, świętokrzyskiego - 16, opolskiego - 14, lubelskiego - 13, warmińsko-mazurskiego - 12, podlaskiego - 10, lubuskiego - 9 i zachodniopomorskiego - 7.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

► ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń wynosi już ponad 25,64 mln (wzrost od minionego piatku o ponad. 1 mln, zgonów - ponad 854 tys. (prawie19 tys. nowych od piątku), a blisko 18 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO. Dzisiaj, 1 września, nastąpiło rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Uczniowie wrócili do swoich szkół i rozpoczęli edukację w formie stacjonarnej. Przedszkola, choć rozpoczęły już działalność 18 maja 2020 r., to od 1 września muszą zmierzyć się z dużo większą liczbą dzieci uczęszczających do placówki. Sytuacja spowodowana pandemią to ogromne wyzwanie dla  wszystkich. Ważnym aspektem jest zapewnienie dzieciom w przedszkolach i uczniom w szkołach stabilizacji i bezpieczeństwa od 1 września 2020 r., jednocześnie zgodnej z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w dotychczasowej działalności przedszkoli i szkół. Szczegółowe informacje na ten temat przypominamy TUTAJ.

► WAŻNA INFORMACJA ZUS DLA RODZICÓW: 1 września wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Szanowni Państwo! Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, od 1 do 20 września 2020 r. ponownie rodzicom przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy. O zasiłek można będzie się starać, m.in. w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko. Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego będą mogli skorzystać rodzicie, którzy sprawują osobistą opiekę nad dziećmi do 8 roku  życia. Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

► Ponownie przypominam, że powinniśmy unikać skupisk ludzkich, zachowywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos, często, starannie myć i odkażać ręce. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych. Wykażmy się odpowiedzialnością zachowując szczególną ostrożność.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło:
swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.