partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

6 nowych przypadków zakażenia. Komunikat nr 115 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

6 nowych przypadków zakażenia. Komunikat nr 115 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do czwartku, 1 października, zakażenie stwierdzono u 67 osób. Tak więc od minionego wtorku przybyło 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Cała treść komunikatu:

Szanowni Państwo! Oto aktualne informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do czwartku, 1 października, zakażenie stwierdzono u 67 osób. Tak więc od minionego wtorku przybyło 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

W związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 u jednego z instruktorów pracujących w Ośrodku Kultury w Swarzędzu i wynikającym z tego tytułu  zagrożeniem, od 30 września 2020 r. do odwołania Ośrodek Kultury zawiesił działalność. Pomieszczenia poddano dezynfekcji, a pracownicy pracują w trybie zdalnym. Dalsze kroki będą podejmowane w zależności od postanowień Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Jak już informowaliśmy, do tej pory z powodu Covid-19 zmarła 1 osoba z naszej gminy. Obecnie notujemy 32 tzw. aktywne przypadki zakażenia koronawirusem. 3 osoby przebywają w szpitalu, a 29 w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 34 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz.

Według porannych danych z piątku, 2 października, na terenie gminy Swarzędz 229 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku liczba osób w kwarantannie zmalała o 1. Obecnie 186 osób (60 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 43 osoby (30 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 46 osób w kwarantannie to obywatele RP.

► POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z czwartku, 1 października.

► WIELKOPOLSKA. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce zakażenie potwierdzono u 196 osób. W Wielkopolsce odnotowano dotąd 8.182 przypadki. 294 osoby zmarły, a 6.085 wyzdrowiało.

► POLSKA. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, 2 października, o kolejnych 2.292 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jest to największy dzienny wzrost zachorowań od początku pandemii. Wzrosła też liczba ofiar śmiertelnych - zmarło 27 osób. Bilans SARS-Cov-2 w Polsce, od początku epidemii, przedstawia się teraz następująco: 95.773 przypadków zakażenia, 2.570 zmarłych. Wyzdrowiały 71.353 osoby. Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywają obecnie 2.702 osoby, u których potwierdzono zakażenie. 166 jest pod respiratorem. Kwarantanną objęto 139.56 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - 20.876.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

► ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 33,5 mln, zgonów - 1,012 mln. (ponad 15 tys. nowych od środy), a ponad 25,6 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Zgodnie z przewidywaniami epidemiologów druga, jesienna fala koronawirusa właśnie się rozpoczęła. Od dwóch tygodni obserwujemy wyraźny wzrost liczby zakażeń oraz zgonów. Również nasza gmina narażona jest na to niebezpieczeństwo. Dlatego ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia powinniśmy unikać skupisk ludzkich, zachowywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos, często, starannie myć i odkażać ręce. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

 źródło: swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.