partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Komunikat nr 11 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

Komunikat nr 11 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Szanowni Państwo! Po dzisiejszej video-konferencji członków Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przekazuję aktualne informacje dotyczące zagrożenia koronawirusem. edług oficjalnych danych na godz. 14:00 w środę, 18 marca na terenie naszej gminy 25 osób (13 adresów) objętych jest kwarantanną domową. W związku z zaleceniem wydanym przez Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczącym zamknięcia wszystkich targowisk z terenu województwa wielkopolskiego, na których odbywa się sprzedaż środków spożywczych z punktów otwartych (stragany, kramy), informujemy, że począwszy od dnia dzisiejszego do odwołania nie będzie możliwości prowadzenia sprzedaży na terenie otwartym Bazaru Swarzędzkiego zlokalizowanego przy ul. Zamkowej w Swarzędzu.

► Według oficjalnych danych na godz. 14:00 w środę, 18 marca na terenie naszej gminy 25 osób (13 adresów) objętych jest kwarantanną domową. Jak już informowałem dzisiaj rano,  w większości przypadków chodzi o osoby, które powróciły z zagranicy i zobowiązane zostały do pozostania na obserwacji w domu. 4 osoby zakończyły obowiązkową kwarantannę. Dotychczas nie odnotowano na terenie gminy Swarzędz żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania z powodu koronawirusa.

► W związku z zaleceniem wydanym przez Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczącym zamknięcia wszystkich targowisk z terenu województwa wielkopolskiego, na których odbywa się sprzedaż środków spożywczych z punktów otwartych (stragany, kramy), informujemy, że począwszy od dnia dzisiejszego do odwołania nie będzie możliwości prowadzenia sprzedaży na terenie otwartym Bazaru Swarzędzkiego zlokalizowanego przy ul. Zamkowej w Swarzędzu. Zakaz handlu nie dotyczy obiektów o infrastrukturze zamkniętej, tj. budynków stałych zlokalizowanych na targowiskach, stąd decyzję o funkcjonowaniu punktów handlowych w hali Bazaru Swarzędzkiego pozostawia się ich najemcom. Według informacji uzyskanych od zarządzającego targowiskiem punkty handlowe wewnątrz hali będą funkcjonować normalnie, jednak w skróconych godzinach (od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-16:00).

► Proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i odpowiedzialne traktowanie informacji, które Państwu przekazujemy. Zdrowie nas wszystkich zależy dziś od indywidualnej postawy każdego z nas. Zdecydowana większość swarzędzan to rozumie i za to Państwu dziękuję.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło: swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.