partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Komunikat nr 15 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

Komunikat nr 15 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Szanowni Państwo! Dzisiaj, tj. w niedzielę 22 marca ponownie odbyliśmy video-konferencję w ramach Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Oto kolejne aktualne informacje dotyczące zagrożenia koronawirusem. W dzisiejszej porannej aktualizacji poprzedniego komunikatu podałem Państwu oficjalne dane z godz. 5:00 w niedzielę, 22 marca. Do godz. 14:00 dane te pozostały aktualne - w naszej gminie 63 osoby (34 adresy) objęte są kwarantanną domową.

Szanowni Państwo! Dzisiaj, tj. w niedzielę 22 marca ponownie odbyliśmy video-konferencję w ramach Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Oto kolejne aktualne informacje dotyczące zagrożenia koronawirusem.

► W dzisiejszej porannej aktualizacji poprzedniego komunikatu podałem Państwu oficjalne dane z godz. 5:00 w niedzielę, 22 marca. Do godz. 14:00 dane te pozostały aktualne - w naszej gminie 63 osoby (34 adresy) objęte są kwarantanną domową. W większości przypadków chodzi o osoby, które powróciły z zagranicy i zobowiązane zostały do pozostania na obserwacji w domu. Dotychczas nie odnotowano na terenie gminy Swarzędz żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania z powodu koronawirusa.

► Niestety, jak wynika z komunikatu Ministerstwa Zdrowia, rośnie liczba zakażeń w całej Polsce. Jak większość z Państwa zapewne wie, dzisiaj w południe odnotowano już łącznie 563 przypadki zakażenia koronawirusem oraz 7 zgonów z tego powodu. Wspominam o tym, byśmy cały czas pamiętali, że zagrożenie dla naszych Mieszkańców jest całkowicie realne, a od naszego postępowania zależeć będzie skala tego zagrożenia.

► Ponownie przypominam więc, że osoby poddane kwarantannie bezwzględnie muszą pozostawać w domu i  apelluję do Państwa o odpowiedzialne zachowanie.

► Szanowni Państwo! W trosce o Państwa bezpieczeństwo cały czas w gotowości pozostają wszystkie służby, gotowe natychmiast nieść Państwu pomoc. Tym bardziej bulwersować muszą niektóre karygodne przypadki, jak ten z sobotniego popołudnia. Otóż jedna z mieszkanek zadzwoniła na numer ratunkowy 112 informując, że źle się czuje, ma wysoką temperaturę i podejrzewa u siebie zakażenie koronawirusem COVID-1. Natychmiast wysłany został odpowiednio wyposażony zespół pogotowia ratunkowego. Na miejscu okazało się, że to fałszywy alarm: wzywającej pomocy osoby nie było w domu, a gdy się pojawiła - nie stwierdzono u niej żadnych opisanych objawów. Osoba ta postanowiła po prostu "zażartować". Policja nałożyła na nią mandat 500 zł, a pogotowie obciąży kosztami akcji. Życzmy sobie, aby taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła.

► Przypominam, że na terenie całego kraju ogłoszony został stan epidemii. Proszę śledzić komunikaty władz centralnych i stosować się do wszystkich zawartych tam zaleceń. Przypominam też, że kary za ewentualne łamanie zasad odbywania kwarantanny zostają podwyższone do 30 tys. złotych.

► Proszę o bezwzględne stosowanie się do obowiązującego zakazu korzystania z urządzeń sportowych i rekreacyjnych (boiska, siłownie zewnętrzne, place zabaw, skatepark etc.). W miejscach tych umieszczone zostały odpowiednie informacje oraz oznakowanie taśmami zabezpieczającymi. Rodzice i opiekunowie muszą dopilnować, aby zakazu przestrzegały dzieci i młodzież.

► Przypominam, że wszystkich nas obowiązuje rygorystyczna zasada „Zostań w domu" - nie wychodź, jeśli nie musisz, unikaj kontaktów. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

► Aktualne pozostają informacje i zalecenia, które przekazałem Państwu w poprzednich komunikatach.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.