partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Komunikat nr 16 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

Komunikat nr 16 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Według posiadanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz danych dzisiaj tj. w poniedziałek 23 marca do godz. 14:00 w naszej gminie 71 osób (39 adresów) objętych jest kwarantanną domową. Informujemy, że dla Państwa bezpieczeństwa Burmistrz podjął decyzję o odwołaniu na terenie naszej gminy - na razie do końca czerwca br. - wszelkich imprez kulturalnych, artystycznych, sportowych itd. organizowanych lub współorganizowanych przez Gminę Swarzędz.

Szanowni Państwo! Dzisiaj, tj. w poniedziałek 23 marca ponownie odbyliśmy kolejną video-konferencję w ramach Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Oto aktualne informacje dotyczące zagrożenia koronawirusem.

► Według posiadanych przeze mnie danych dzisiaj tj. w poniedziałek 23 marca do godz. 14:00 w naszej gminie 71 osób (39 adresów) objętych jest kwarantanną domową. Dotychczas nie odnotowano na terenie gminy Swarzędz żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem COVID-19.

► Informuję, że dla Państwa bezpieczeństwa podjąłem decyzję o odwołaniu na terenie naszej gminy - na razie do końca czerwca br. - wszelkich imprez kulturalnych, artystycznych, sportowych itd. organizowanych lub współorganizowanych przez Gminę Swarzędz.

► Dla Państwa bezpieczeństwa oraz dla zmniejszenia ryzyka ponoszonego dziś przez sprzedawców i kasjerów postanowiłem wystąpić do zarządców wszystkich dużych sklepów o takie zorganizowanie systemu sprzedaży, które ograniczy ryzyko przenoszenia się zakażeń. Chodzi m.in. o zmniejszenie tłoku w sklepach, zachowanie dystansu pomiędzy poszczególnymi osobami, o stosowanie środków ochronnych.

► Na ulice naszej gminy Swarzędz wyjadą pojazdy naszych służb - przez megafony nadawane będą komunikaty o aktualnej sytuacji i obowiązujących zaleceniach. Bardzo proszę o poważne potraktowanie treści tych komunikatów.

► Wielu z Państwa zadaje pytania dotyczące postępowania w czasie pandemii koronawirusa. Bardzo Państwa proszę o korzystanie przede wszystkim z oficjalnych źródeł informacji - unikniemy plotek, przeinaczeń, będziemy dobrze poinformowani. W TYM MIEJSCU znajdą Państwo zestaw miarodajnych, aktualnych odpowiedzi na większość z Państwa pytań.

► Warto przeczytać również:

informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa

- co oznaczają pojęcia: kontrola sanitarna, nadzór epidemiologiczny, kwarantanna? - wyjaśnienie proszę przeczytać TUTAJ

- 12 porad jak się OCHRONIĆ przed koronawirusem znajdą Państwo na przykład TUTAJ

► Przypominam, że wszystkich nas obowiązuje rygorystyczna zasada „Zostań w domu" - nie wychodź, jeśli nie musisz, unikaj kontaktów. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

► Aktualne pozostają informacje i zalecenia, które przekazałem Państwu w poprzednich komunikatach.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło: swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.