partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Komunikat nr 27 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

Komunikat nr 27 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

3 kwietnia o godz. 12:00 w naszej gminie 114 osób objętych było kwarantanną domową. Z tej liczby 92 osoby odbywają kwarantannę pod nadzorem policji, a 22 osoby - za pomocą aplikacji "kwarantanna domowa". Dotychczas w gminie Swarzędz wykryto 2 przypadki zakażenia koronawirusem, o których informowałem w poprzednich komunikatach. Chorzy przebywają w szpitalu.

Szanowni Państwo! Dzisiaj znów odbyliśmy wideokonferencję w ramach Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Oto aktualne informacje związane z pandemią koronowirusa.

► Zgodnie z moją poranną informacją w piątek 3 kwietnia o godz. 12:00 w naszej gminie 114 osób objętych było kwarantanną domową. Z tej liczby 92 osoby odbywają kwarantannę pod nadzorem policji, a 22 osoby - za pomocą aplikacji "kwarantanna domowa". Dotychczas w gminie Swarzędz wykryto 2 przypadki zakażenia koronawirusem, o których informowałem w poprzednich komunikatach. Chorzy przebywają w szpitalu.

► Proszę Państwa, z powodu koronawirusa z każdą godziną rośnie w Polsce liczba zachorowań, która przekroczyła już trzy tysiące, a do tej pory zmarło kilkadziesiąt osób. Ponownie apeluję: zachowajmy maksymalną ostrożność i przestrzegajmy wszelkich zaleceń i wymogów sanitarnych. Przypominam o obowiązujących obostrzeniach, o których przeczytać możemy TUTAJ: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

► Mimo zawieszeniem normalnej działalności szkół staramy się, aby dzieci i młodzież z naszej gminy kontynuowały naukę w sposób zdalny. Przygotowaliśmy dla Państwa obszerną informację na ten temat. Podajemy ją TUTAJ.

Równocześnie serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i rodzicom za wysiłek wkładany w to, aby proces nauczania nie został przerwany.

► Wszystkie miejskie służby i instytucje gotowe są pomagać Państwo w obecnej trudnej sytuacji. Szczególną rolę spełnia Ośrodek Pomocy Społecznej, działający w zmodyfikowanej na czas pandemii formule. Przypominamy o tym TUTAJ.

► Jak już informowałem - przekazaliśmy (przelew został dziś wykonany) szpitalowi przy ul Szwajcarskiej w Poznaniu 100 tys. zł z budżetu naszej gminy na potrzeby udzielania świadczeń zdrowotnych związanych ze zwalczaniem COVID-19. Informacja o tym spotkała się z uznaniem wyrażanym w wielu doniesieniach w mediach i na portalach społecznościowych. Wiem, że naszym śladem idą też inne samorządy. To ważne, żeby medycy w tych trudnych chwilach otrzymywali od nas wsparcie.

Zwróciłem się także do tych swarzędzkich firm, które nie zostały jeszcze zbytnio poszkodowane z powodu pandemii, aby rozważyły możliwość udzielenia pomocy służbie zdrowia. Każda kwota, każdy gest będzie miał wielkie znaczenie. Kto chciałby i może pomóc lekarzom - proszę o kontakt.

► Szanowni Państwo! Zostańmy w domu, dbajmy o bezpieczeństwo własne i naszych najbliższych! Ten apel dedykuję przed weekendem również działkowiczom, wędkarzom, turystom i wszystkim, który wiosną trudno usiedzieć w domu... Nie ryzykujmy!

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło: swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.