partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Komunikat nr 71 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

Komunikat nr 71 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Według potwierdzonych porannych danych z wtorku, 19 maja, na terenie naszej gminy 72 osoby odbywają kwarantannę. 58 osób (22 adresy) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 14 osób (10 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Tak więc od wczoraj liczba osób w kwarantannie zwiększyła się o 12. W większości są to osoby, które przybyły z zagranicy i profilaktycznie zobowiązane są 14-dniowej izolacji. Nie ma informacji o ewentualnych nowych zachorowaniach wśród swarzędzan. Jak wynika z najnowszych, zaktualizowanych danych, w gminie Swarzędz obecnie występują 4 tzw. aktywne przypadki zachorowań z powodu COVID-19, z czego 1 osoba jest leczona w szpitalu, 2 pozostają w izolacji domowej, a 1 przebywa w izolatorium. 4 osoby już wyzdrowiały.

Pełna treść komunikatu:

Szanowni Państwo! Oto aktualne informacje na temat pandemii koronawirusa zebrane podczas wideokonferencji Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, która odbyła się we wtorek, 19 maja.

► GMINA SWARZĘDZ. Według potwierdzonych porannych danych z wtorku, 19 maja, na terenie naszej gminy 72 osoby odbywają kwarantannę. 58 osób (22 adresy) objętych jest  kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 14 osób (10 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Tak więc od wczoraj liczba osób w kwarantannie zwiększyła się o 12. W większości są to osoby, które przybyły z zagranicy i profilaktycznie zobowiązane są 14-dniowej izolacji.

Nie ma informacji o ewentualnych nowych zachorowaniach wśród swarzędzan. Jak wynika z najnowszych, zaktualizowanych danych, w gminie Swarzędz obecnie występują 4 tzw. aktywne przypadki zachorowań z powodu COVID-19, z czego 1 osoba jest leczona w szpitalu, 2 pozostają w izolacji domowej, a 1 przebywa w izolatorium. 4 osoby już wyzdrowiały.

► POWIAT POZNAŃSKI. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu informuje, iż od początku pandemii do 18 maja na terenie powiatu oraz Poznania zachorowały 202 osoby. Obecnie 11 z nich przebywa w szpitalu, 78 w izolacji domowej lub w izolatorium, 105 osób wyzdrowiało, a 5 zmarło. Więcej informacji znajdą Państwo w tej TABELI.

► WIELKOPOLSKA. Dzisiaj rano nadeszła informacja o 5 nowych przypadkach: 45-latek i 70-latka z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego,  31-latek z powiatu kaliskiego, 55-latka z powiatu pleszewskiego, chłopiec z powiatu ostrowskiego.

W Wielkopolsce odnotowano do tej pory 1.815 zachorowań. 140 osób zmarło, a 742 osoby wyzdrowiały.

► POLSKA. 19 maja rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce odnotowano 195 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego najwięcej w województwie śląskim, gdzie wykryto 150 nowych przypadków COVID-19. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych pięć osób: 68-letni mężczyzna w Zgierzu, 90-letnia kobieta w Ozimku, 87-letnia kobieta w Starachowicach, 86-letni mężczyzna w Tychach oraz 58-letnia kobieta w Kobiernicach.

Dotychczas w kraju stwierdzono w sumie 19.080 przypadków COVID-19, w tym 941 chorych zmarło.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polscehttps://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

► ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 4,909 mln (wzrost od wczoraj o ponad 91 tys.), zgonów - 320 tys. (7,4 tys. od wczoraj), a ponad 1,917 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► SZKOŁY. Jak już informowałem, od poniedziałku, 25 maja, wznawiają pracę szkoły. Na początek organizowane będą zajęcia opiekuńcze z elementami dydaktyki w klasach 1-3 i zajęcia opiekuńcze w oddziałach przedszkolnych. Obecnie trwają przygotowania, w tym ustalanie, ilu rodziców zdecyduje się posłać dzieci do szkoły.

► REKRUTACJA DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI. Przypominam, iż na 18 - 22 maja 2020 r. został ustalony termin składania wniosków w wersji papierowej (wydrukowanych i podpisanych) wraz z załącznikami.

► PAMIĘTAJMY O ZASADACH SANITARNYCH. Szanowni Państwo! Ponownie przypominam o obowiązujących cały czas podstawowych zasadach sanitarnych: zasłaniamy usta i nos, zachowujemy dystans, unikamy skupisk ludzkich.  Życzę wszystkim dużo zdrowia!

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

 

źródło: swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.