partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 13 wyjazdów do działań ratowniczych. 6 wyjazdów dotyczyło działań humanitarnych dla uchodźców z Ukrainy i 7 działań ratowniczych.

     We wtorek 5 kwietnia kilkanaście minut przed godziną 14 strażacy z Kobylnicy, Swarzędza i JRG-3 zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w Swarzędzu przy ul. Działkowej. Po dotarciu na miejsce strażacy w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalili, iż doszło do pożaru sadzy w kominie a ogień przeniósł się na poddasze. Strażacy natychmiast przystąpili do działań ratowniczych polegających na zlokalizowaniu źródeł pożaru na poddaszu przy pomocy kamer termowizyjnych oraz wygaszeniu pieca, ugaszeniu pożaru sadzy w przewodzie kominowym oraz zlokalizowaniu i ugaszeniu zarzewi ognia na poddaszu. Dzięki szybkiej akcji ogień nie rozprzestrzenił się na całe poddasze oraz budynek. Działania ratownicze trwały około godziny.

       Dwa zdarzenia miały miejsce w piątek 8 kwietnia. Kilka minut po godzinie 11 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do miejscowości Mielno, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, iż kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w przystanek autobusowy. Działania ratownicze strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu badania urazowego u kierowcy oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ponadto strażacy zabezpieczyli i usunęli uszkodzone elementy wiaty przystankowej. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Podczas powrotu do bazy kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do zadymienia w Janikowie na ul. Leśnej. Po dotarciu na miejsce w przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż przyczyną silnego zadymienia w okolicy jest spalanie pozostałości roślinnych na jednej z posesji. Strażacy ugasili pożar przy pomocy jednego prądu wody. Działania ratownicze trwały 30 minut.

      W sobotę 9 kwietnia kilkanaście minut po godzinie 10 rano kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR w miejscowości Gortatowo, który został wezwany do poparzonego dziecka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu lądowania oraz startu śmigłowca. Poparzone dziecko zostało po opatrzeniu przetransportowane do szpitala.

     W poniedziałek 11 kwietnia strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do Gruszczyna, gdzie w koparce doszło do uszkodzenia przewodów hydraulicznych, w wyniku czego olej hydrauliczny wylał się na drogę i ścieżkę rowerową. Działania strażaków polegały na neutralizacji rozlanego oleju i trwały niecałą godzinę.

     We wtorek 12 kwietnia po godzinie 8 rano strażacy z Kobylnicy i JRG-3 zostali wezwani do wypadku drogowego na drodze 194 pomiędzy Uzarzewem a Biskupicami. Po dotarciu na miejsce w przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie 4 osoby. Jeden z samochodów znajdował się poza drogą, dwie osoby wymagały pomocy medycznej. Jeden pas drogi w kierunku Kobylnicy został zablokowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz kierowaniu ruchem. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego osoby poszkodowane zostały przebadane i opatrzone na miejscu i nie wymagały transportu do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję strażacy usunęli rozbite samochody z jezdni oraz zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne. Działania ratownicze trwały ponad dwie godziny.  

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.