partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 10 wyjazdów. 7 wyjazdów to działania humanitarne związane z uchodźcami z Ukrainy, a 3 wyjazdy to działania ratowniczo-gaśnicze.

      We wtorek 19 kwietnia kilkanaście minut przed godziną 20 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do Gruszczyna na ul. Na Stoku, gdzie odłamał się pokaźnych rozmiarów konar, który zwisał nad drogą stwarzając zagrożenie dla osób tamtędy przejeżdżających. Strażacy podjęli działania ratownicze. Przy wykorzystaniu drabiny, pilarki spalinowej oraz wyciągarki samochodowej usunęli złamany konar. Działania ratownicze trwały godzinę.

      W czwartek 21 kwietnia kilka minut po godzinie 9 strażacy z Kobylnicy i JRG-3 zostali wezwani do zdarzenia drogowego na drodze pomiędzy Kobylnicą w Wierzonką. Po dotarciu na miejsce w przeprowadzonym rozpoznaniu kobylniccy strażacy ustalili, iż doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie trzy osoby. Pasażerka jednego z samochodów uskarżała się na drobne dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej pasażerce oraz kierowaniu ruchem. Po dotarciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego poszkodowana została przekazana ratownikom. Po przebadaniu i opatrzeniu ratownicy zadecydowali, iż nie ma konieczności transportu do szpitala. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję rozbite samochody zostały usunięte z drogi. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

     W nocy po godzinie 1 z poniedziałku na wtorek 26 kwietnia strażacy z Kobylnicy, Swarzędza i JRG-3 zostali wezwani do pożaru budynku w Łowęcinie. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów strażacy ustalili, iż z jednego pokoju budynku wielorodzinnego przez okno wydostaje się dym. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem strażaków. Strażacy zabezpieczeni w aparaty powietrzne ochrony dróg oddechowych natychmiast przystąpili do działań ratowniczo-gaśniczych wprowadzając do wnętrza palącego się pokoju jedną linie gaśniczą, jednocześnie prowadząc oddymianie budynku przy pomocy wentylatorów. Strażacy posprawdzali pozostałe pomieszczenia by potwierdzić informacje, iż wszyscy opuścili budynek. Strażacy bardzo szybko opanowali pożar. Po jego całkowitym ugaszeniu strażacy sprawdzili wszystkie pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz miernikami wielogazowymi. Działania ratownicze trwały niecałe dwie godziny. Spaleniu uległo wyposażenie jednego pokoju.

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.