partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu strażacy z Kobylnicy wyjeżdżali łącznie 8 razy. Cztery wyjazdy dotyczyły transportów na szczepienie osób niepełnosprawnych. Strażacy interweniowali do wypadku, pożarów oraz wspierali w działaniach Policję.

       W środę 21 kwietnia strażacy z Kobylnicy i Swarzędza zostali wezwani do pomocy policji w otwarciu mieszkania na terenie miejscowości Gortatowo. Kolejne dwa wyjazdy dotyczyły wypalania pozostałości roślinnych i gałęzi. Przypominamy w tym miejscu, iż według obowiązujących przepisów jest całkowity zakaz spalania pozostałości roślinnych.

     W piątek 23 kwietnia kobylniccy strażacy zostali wezwani do wypadku drogowego w Koziegłowach na ul. Poznańskiej. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że doszło do zderzenia czterech pojazdów. Droga była całkowicie zablokowana. Trzy osoby zostały poszkodowane, jedna znajdowała się w samochodzie zakleszczona. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym oraz wykonaniu dostępu do zakleszczonego kierowcy przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Po uwolnieniu poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i z licznymi obrażeniami przewieziony do szpitala. Pozostałe osoby poszkodowane zostały zaopatrzone na miejscu i nie wymagały transportu do szpitala. W działaniach ratowniczych brali udział strażacy z Kobylnicy, Czerwonaka i JRG-3.

Źródło: OPS Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.