partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

Ostatnio kobylniccy strażacy zanotowali dwa wyjazdy do działań ratowniczych. Obie interwencje dotyczyły wypadków drogowych.

 
       Pierwszy wypadek miał miejsce w środę, 22 stycznia kilkanaście minut po godzinie 14 na drodze pomiędzy Wierzonką a Karłowicami. Po przybyciu na miejsce kobylniccy strażacy zastali samochód osobowy, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierująca nim kobieta opuściła pojazd przed przybyciem strażaków. Działania ratownicze strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie oraz kierowaniu ruchem i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa drogowego poszkodowana została przekazana ratownikom i przewieziona do szpitala. Działania ratownicze trwały prawie dwie godziny. Oprócz kobylnickich strażaków brali w nich udział strażacy z JRG-3.
      Drugi wypadek miał miejsce w sobotę kilka minut po godzinie 18 na trasie z Kobylnicy do Wierzonki. Ze zgłoszenia wynikało, iż na odcinku leśnym doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce kobylniccy strażacy potwierdzili zderzenie, w wyniku którego jeden z samochodów dachował i leżał na dachu blokując jezdnię. W przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż pojazdami podróżowali sami kierowcy, którzy opuścili samochody przed przybyciem strażaków. Działania ratownicze kobylnickich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, oświetleniu terenu, udzieleniu pomocy przedmedycznej jednej osobie poszkodowanej oraz kierowaniu ruchem i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa drogowego poszkodowana została przekazana ratownikom i przewieziona do szpitala. Działania ratownicze trwały prawie trzy godziny. Oprócz kobylnickich strażaków brali w nich udział strażacy z JRG-3.
 
Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.