partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

9 wyjazdów to bilans minionego tygodnia kobylnickich strażaków. 5 wyjazdów dotyczyło transportu na szczepienie oraz obsługi osób znajdujących się na kwarantannie. Strażacy z Kobylnicy dwukrotnie wyjeżdżali do pożaru i raz do usunięcia plamy ropopochodnej.

     Dwa pożary miały miejsce 31 marca. Pierwszy pożar miał miejsce w Bogucinie kilkanaście minut przed godziną 16. Strażacy z Kobylnicy i JRG-3 zostali zadysponowani do pożaru altany przy budynku mieszkalnym. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów strażacy zastali rozwinięty pożar altany ogrodowej. Działania ratownicze polegały na podaniu dwóch prądów wody, jednego w natarciu na palącą się altanę oraz jeden w obronie sąsiedniego budynku. Pożar został szybko opanowany i ugaszony. Całą altanę sprawdzono kamerą termowizyjną. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę.

     Kolejne zgłoszenie o pożarze lasu pomiędzy Uzarzewem i Barcinkiem wpłynęło przed godziną 18. Po dotarciu na miejsce w przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy potwierdzili pożar ściółki leśnej w lesie bukowym. Pożar obejmował już powierzchnie około 10 tys. m² i rozwijał się w kilku kierunkach. Strażacy natychmiast rozpoczęli działania gaśnicze przy pomocy tłumic oraz linii gaśniczych. Na miejsce zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki w postaci ciężkich samochodów gaśniczych. Intensywne działania gaśnicze oraz sukcesywne dojeżdżanie zadysponowanych zastępów pozwoliły po niecałej godzinie działań opanować pożar. Po opanowaniu pożaru strażacy rozpoczęli działania polegające na dogaszaniu pogorzeliska. Na miejsce dotarły wezwane służby leśne, które oborały teren pożaru. Działania gaśnicze trwały prawie dwie godziny. Pożar strawił ściółkę leśną na powierzchni 50 tys. m². Działania gaśnicze prowadzili strażacy z Kobylnicy, Biskupic, Pobiedzisk i JRG- 3. Łącznie podano pięć prądów gaśniczych.

   1 kwietnia przed godziną 17 strażacy z Kobylnicy i Swarzędza zostali zadysponowani do usunięcia plamy ropopochodnej, która znajdowała się na drodze pomiędzy Swarzędzem i Kobylnicą. Jak się później okazało przyczyną powstania plamy było uszkodzenie instalacji w autobusie komunikacji miejskiej Gminy Swarzędz. Strażacy zneutralizowali płyny na pętli autobusowej w Kobylnicy, gdzie stał uszkodzony autobus, a potem udali się w kierunku Swarzędza w celu usunięcia plamy na jezdni. Od strony Swarzędza działali strażacy z OSP Swarzędz. Działania ratownicze trwały godzinę.

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.