partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

Cztery wyjazdy do działań ratowniczych to bilans minionego tygodnia kobylnickich strażaków. Trzy zdarzenia dotyczyły pożarów a jeden wyjazd był związany z działaniami mającymi na celu ograniczenie szerzącej się epidemii koronawirusa.

    W poniedziałek po godzinie 16 kobylniccy strażacy na polecenie Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz w ramach wsparcia wojewódzkiego sztabu zarzadzania kryzysowego udali się do szpitala w Puszczykowie w celu rozstawienia namiotu pneumatycznego znajdującego się na wyposażeniu lekkiego samochodu rozpoznania ratowniczego. Namiot służy do przeprowadzania wstępnej segregacji medycznej osób zgłaszających się do szpitalnego oddziału ratunkowego.
    17 marca kilkanaście minut przed godzina 17 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do pożaru śmieci w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej. Działania strażaków po przybyciu na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu wody.
   Kolejne zgłoszenie minionego tygodnia miało miejsce 21 marca po godzinie 12 i dotyczyło zadymienia na terenie jednej z posesji w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej. Po przybyciu na miejsce strażacy w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalili, iż przyczyną zadymieni był pożar pozostałości roślinnych w znajdującej się na posesji szklarni. Działania ratownicze polegały na podaniu jednego prądu wody oraz oddymieniu szklarni.
   Ostatni pożar miał miejsce w niedzielę 22 marca przed godziną 18 i dotyczył pożaru trawy i krzaków w Gruszczynie przy skrzyżowaniu ulic Torfowej i KU Dolinie. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pożar trawy na powierzchni około 1000 m m 2.Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych przy pomocy dwóch prądów wody. Po kilku minutach strażacy opanowali pożar i przystąpili  do dogaszania pogorzeliska. Łącznie spaleniu uległa trawa i krzaki na powierzchni 1500 m 2.. W działaniach ratowniczych oprócz strażaków z Kobylnicy brali udział również strażacy ze Swarzędza.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.