partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

W jakich sytuacjach wynajem samochodu będzie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem?

W jakich sytuacjach wynajem samochodu będzie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem?
Udostępnij

Wypożyczalnie samochodów większości z nas kojarzą się z czymś luksusowym i bardzo drogim, jednak w większości przypadków nie jest to prawda. Co więcej, wynajem bywa naprawdę opłacalny i może pomóc w zaoszczędzeniu sporej sumy pieniędzy. Sprawdź, jak to zrobić!

Auto z wypożyczalni a zakup samochodu

Czasami wydaje się nam, że posiadanie własnego samochodu to w dzisiejszych czasach konieczność. Tak rzeczywiście bywa, jeśli mieszkamy z dala od centrum dużego miasta. Prawda jest jednak taka, że mieszkając na przykład w Poznaniu, samochód częściej bywa problemem niż pomocnym narzędziem komunikacji. Do większości miejsc bez trudu możemy dostać się przy pomocy komunikacji miejskiej, a jeśli potrzebujemy pojechać do innego miasta często korzystniej i wygodniej dojedziemy tam pociągiem.

Samochód w mieście to nie tylko środek lokomocji, ale również źródło problemów np. z parkowaniem. Duże osiedla są zwykle wyposażone w niewystarczające parkingi, garaże zwykle są niewspółmiernie drogie, a to dopiero początek kosztów. Jeśli weźmiemy pod uwagę cenę samochodu, dołożymy do niej koszt napraw, przeglądów i ubezpieczenia oraz koszty postoju łączna kwota bywa zatrważająca. 

Alternatywą dla posiadania własnego auta jest okazjonalny wynajem samochodu. Na co dzień w wiele miejsc możemy dojechać komunikacją miejską, jednak jeśli chcemy być w pełni niezależni drzwi wypożyczalni stoją przed nami otworem. Często zadajemy sobie pytania ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Poznaniu? Dla kogo wynajem będzie najbardziej opłacalny? Obawy przed wysokimi kosztami najmu samochodu są jednak nieuzasadnione. Wystarczy zapoznać się z ofertą dobrych wypożyczalni aut.

Dla przykładu CarFree, wypożyczalnia samochodów w Poznaniu, oferuje swoje pojazdy już od 95 zł za dzień. W tej cenie możemy mieć do dyspozycji na przykład Mitsubishi Spacestar. Wysokiej klasy auto z niewielkim przebiegiem na pewno spełni nasze oczekiwania przy codziennych przejazdach. Jeśli jednak zależy nam na jeszcze bardziej prestiżowym pojeździe, ceny będą niewiele wyższe. Samochody z segmentu C+ takie jak Nissan Juke z automatyczną skrzynią biegów możemy mieć już za 159 zł za dzień. Koszt jest znacząco niższy od kwoty zakupu podobnego modelu nawet przy regularnym korzystaniu z usług wypożyczalni. Nie musimy się również obawiać wysokich kosztów napraw i przeglądów. 

Co zyskujemy wypożyczając samochód?

Niski koszt wynajmu to niejedyna korzyść, która sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług wypożyczalni. Wielu z nas nie posiada jednak praktycznej wiedzy związanej z naprawą samochodów!

W razie jakiejkolwiek awarii konieczna jest pomoc mechanika, który nie zawsze oferuje nam uczciwą cenę. W przypadku korzystania z usług wypożyczalni każdą wątpliwość możemy skonsultować z wykwalifikowanym pracownikiem. Jeśli potrzebna będzie jakakolwiek naprawa to wypożyczalnia zajmie się wszelkimi formalnościami, a klient będzie mógł udać się w dalszą podróż nowym samochodem. 

Jak obniżyć koszt wypożyczenia samochodu?

Ceny najmu nie są wysokie, jeśli jednak korzystamy z usług wypożyczalni regularnie warto rozważyć wynajem średnio- lub długoterminowy. Polega on na stałym wynajmie samochodu przez dłużej niż miesiąc. Dzięki temu za samochód klasy A zapłacimy jedynie 59 zł za dzień! W przypadku wynajmu długoterminowego możemy liczyć na dodatkowe bonusy. W zależności od wybranej przez nas oferty i naszych potrzeb, samochód może być dostarczony w wybrane przez nas miejsce, posiadać poszerzone ubezpieczenie czy też inne dodatkowe udogodnienia.

Klientami wypożyczalni, którzy najchętniej korzystają z wynajmu długoterminowego, najczęściej są małe i średnie firmy. W ten sposób unikają wysokich kosztów zakupu floty samochodowej dla swoich pracowników, zyskując w zamian eleganckie pojazdy z pełnym wyposażeniem. Dla firm istotna jest również faktura zbiorcza, którą otrzymują na koniec każdego miesiąca. Pozwala ona na kontrolowanie kosztów związanych z utrzymaniem pojazdów służbowych. 

Radość z jazdy

Samochód z wypożyczalni to zwykle nowy pojazd z niewielkim przebiegiem, dlatego warto skorzystać z możliwości wynajęcia samochodu nawet przy krótkiej wycieczce za miasto. Dzięki temu nie musimy obawiać się awarii czy usterek. Nowe samochody są również zwykle bardzo ekonomiczne, co pozwoli dodatkowo zaoszczędzić pieniądze. W upalny dzień na pewno chętnie skorzystamy z w pełni sprawnej klimatyzacji, a zimą wtulimy się w miękkie siedzenia. To wszystko sprawi, że każda podróż będzie po prostu przyjemna, co nie zawsze zdarza się przy poruszaniu własnym, zwykle starszym samochodem. 

 

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.