Rusztowania to podstawowy element stosowany podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych przeprowadzanych na wysokościach. Dzielą się one na wiele różnorodnych rodzajów, a jednym z nich są rusztowania przejezdne, które ze względu na cenę ich zakupu coraz częściej oferowane są przez wypożyczalnie rusztowań.
Czym są rusztowania przejezdne i jakie znajdują zastosowanie Rusztowania przejezdne wyróżniają się przede wszystkim specjalną budową, charakteryzującą się zastosowanymi w nich kółkami. Zaliczane są one do rusztowań typu wieżowego, a ich konstrukcja składa się z:
- pionowych ram bocznych z kółkami,
- stężeń ukośnych i poziomych,
- podestów wyposażonych w poręcze,
- burt,
- podpór narożnych.
Dzięki temu ich wysokość może wynosić nawet ponad 10 metrów.
Zastosowanie rusztowań przejezdnych
Rusztowania przejezdne stosowane są głównie podczas przeprowadzania prac renowacyjnych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, w przypadku których czas ich wykonania jest istotną kwestią. Dlatego też na wynajem tego typu rusztowań decydują się najczęściej firmy zajmujące się renowacją balkonów, elewacji budynków czy wykańczaniem obiektów wielkopowierzchniowych. Ze względu na lekką i zarazem wytrzymałą konstrukcję rusztowania przejezdne znajdują również zastosowanie podczas prac w budynkach, w których zostały już wykończone posadzki, gdyż pozwalają uniknąć ich zniszczenia czy uszkodzenia.
Jak działają rusztowania przejezdne?
Działanie rusztowań przejezdnych opiera się na rolkach jezdnych wyposażonych dodatkowo w hamulec. Dzięki temu możliwe jest ich przesuwanie wraz z postępem prac. Podczas ich używania najważniejsze jest jednak to, aby w trakcie przemieszczania nie znajdowali się na nich pracownicy, a podłoże, na jakim są one ustawione, było równe, utwardzone i pozbawioneznacznych spadków. Jakie modele obejmuje wynajem rusztowań przejezdnych? Pomimo licznych zalet, jakimi cechują się rusztowania przejezdne, wciąż wiele firm budowlanych i wykończeniowych nie decyduje się na ich zakup ze względu na cenę tego rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że nie korzystają oni z nich w swojej codziennej pracy. Aby się w nie zaopatrzyć, wykorzystują natomiast wypożyczalnie rusztowań takie jak firma
Renta oferująca wynajem rusztowań przejezdnych w dwóch wariantach do wyboru. Pierwszy z nich to rusztowania wyposażone w podesty o wysokości powyżej metrów do nawet 10 metrów i szerokości platformy równej 1,4 m, natomiast drugie to mniejsze modele o podestach mających wysokość od 2 metrów do 8 metrów i szerokości platformy 0,7 m. Oba z tych rodzajów
są rusztowaniami kompletnymi, wyróżniającymi się prostym montażem oraz demontażem i niewielką wagą przy zachowaniu właściwej stabilności. Jak w praktyce wygląda wynajem rusztowań? Na wynajem rusztowań przejezdnych zdecydować się mogą nie tylko firmy, ale także osoby prywatne.
Wszelkie formalności z tym związane nie różnią się w żaden sposób od tych związanych z wynajmem innego sprzętu budowlanego:
Potrzebny do tego jest więc: