partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Czym jest zagęszczanie?

Czym jest zagęszczanie?
Udostępnij

Rozwój gospodarki zawsze związany był z nowymi inwestycjami budowlanymi. Każdego roku widzimy ich miej lub więcej, ale są obecne w naszym życiu. Budowa domów, miejsc użyteczności publicznej czy dróg to jedne z takich inwestycji, które wymagają przygotowanie planu i zaplecza maszynowego. W niniejszym poradniku skupimy się na jednym z podstawowych etapów każdej budowy, czyli przygotowaniu podłoża. Konstrukcje budynków czy drogi zawsze potrzebują stabilnego gruntu. Żeby go uzyskać, podłoże musi zostać odpowiednio zagęszczone. Zagęszczanie jest więc procesem technologicznym polegającym na zwiększeniu gęstości materiału poprzez wyeliminowanie pustych przestrzeni pomiędzy zagęszczanym materiałem, którym może być np. kruszywo czy piasek. Maszynami, które będą niezbędne przy zagęszczaniu, są zagęszczarki i walce. Zagęszczarek użyjemy wszędzie tam, gdzie nieekonomiczne staje się użycie walca ze względu na wielkość powierzchni wymagającej zagęszczenia, a także gdy mówimy o zagęszczaniu punktowym.

Rodzaje zagęszczarek.  

Jednym z wiodących producentów zagęszczarek jest szwedzka firma Swepac. Cała produkcja z wyjątkiem silników odbywa się we własnej proekologicznej fabryce w Szwecji. Silników dostarczają im producenci Hatz, Yanmar i Honda. Swepac powstał w roku 1993 i od początku skupiał się na wysokiej jakości zagęszczarkach. W roku 2012 firma poszerzyła portfolio produktów i wprowadziła do oferty urządzenia do betonu. Od tego też roku Swepac rozpoczął ekspansję na rynki światowe, czego sukcesem jest obecność w Europie, Afryce, Bliskim Wschodzie i Oceanii. Zagęszczarki Swepac obecne są w wiodących międzynarodowych i lokalnych wypożyczalniach, a cenione są za swoją niezawodność, jakość i ergonomię pracy. Swepac znany jest z produkcji poniższych rodzajów zagęszczarek:
 
  • Zagęszczarki jednokierunkowe napędzane silnikami benzynowymi Honda w przedziale od 50 kg do 140 kg. Posiadają kompaktowe wymiary, a wykorzystywane są do prac naprawczych oraz zagęszczania gruntu na mniejszych powierzchniach. Zagęszczarki jednokierunkowe wyposażone w płytę poliuretanową idealnie nadają się do zagęszczania kostki brukowej, nie niszcząc jej powierzchni.
  • Zagęszczarki rewersyjne napędzane silnikami benzynowymi lub diesla w przedziale od 160 kg do 500 kg. Umożliwiają prace zarówno do przodu, jak i do tyłu, dzięki czemu ich masa nie stanowi problemu przy manewrowaniu. Idealnie nadają się do większych powierzchni i prac, gdzie wymagane jest zagęszczenie grubszej warstwy podłoża.
  • Ubijaki do gruntu, popularnie nazywane skoczkami, umożliwiają zagęszczenie jednorazowo ok. 65 cm piasku. Ubijaki szczególnie polecane są do zagęszczania gruntów spoistych takich jak gliny czy iły.

Jakość i niezawodność zagęszczarek Swepac.

Zagęszczarki Swepac tworzone są przez pasjonatów skupionych na potrzebach rynku. Wizja maszyny to tylko początek, każdy kolejny etap projektowania połączony jest ze ścisłym dialogiem z klientami. To osoby na co dzień pracujące zagęszczarkami zapraszane są, by mówiły o swoich potrzebach związanych z eksploatacją. Następnie po wprowadzeniu pomysłów maszyny są testowane by sprawdzić, czy osiągają oczekiwane rezultaty. Jeśli istnieje potrzeba dokonania zmian, projektanci je wprowadzają. Maszyny wychodzące z fabryki muszą więc spełniać pokładane w nich oczekiwania. Innym ważnym aspektem, na który firma Swepac zwraca szczególną uwagę, jest jakość używanych komponentów przekładająca się na niezawodność zagęszczarki, bezpieczeństwo i ergonomię pracy. Dobre tłumienie wibracji przenoszonych na ręce operatora czy podgrzewany uchwyt to jedne z wielu zalet, jakie posiadają wspomniane zagęszczarki.
Wszystkie zagęszczarki Swepac posiadają ocynkowane ramy, co stanowi bardzo wysoką ochronę przed korozją. Swepac może poszczycić się posiadaniem certyfikatów ISO 9001 i 14001.
Wybór zagęszczarek na rynku jest dość duży, dlatego przy wyborze producenta warto zwracać uwagę nie tylko na cenę czy parametry techniczne. Równie istotne - a często ważniejsze - stają się obsługa po sprzedaży oraz dostęp do części zamiennych. Nie ma bowiem maszyn niezniszczalnych i wcześniej czy później konieczny będzie kontakt celem doboru części lub naprawy zagęszczarki. Swepac oferuje bezproblemowy i szybki kontakt z ekspertami, którzy szybko znajdą rozwiązanie zaistniałych problemów. Warto zwrócić uwagę na oferowany przez Swepac dostęp do intuicyjnego portalu części zamiennych. To w portalu uzyskamy łatwy dostęp do wszystkich podzespołów zagęszczarek rozłożonych niemal na czynniki pierwsze. Zamawianie części odbywa się telefonicznie, mailowo lub logując się własnym loginem i hasłem do portalu. Więcej informacji zarówno o firmie i jej produktach można znaleźć na https://swepac.pl/. Specjaliści Swepac zawsze też chętnie odpowiedzą na pojawiające się pytania oraz pomogą w wyborze zagęszczarki. 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.