partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

AKCJE OSP KOBYLNICA

AKCJE OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali cztery wyjazdy do działań ratowniczych. Ochotnicy interweniowali do groźnego wypadku w Gruszczynie. Dwa wyjazdy dotyczyły usuwania plam ropopochodnych, jeden alarmu pożarowego w jednej z hal magazynowych, który okazał się alarmem fałszywym.

   Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w niedzielę rano. Kilka minut po godzinie 9 strażacy z Kobylnicy i JRG-3 w sile dwóch zastępów zostali zadysponowani do wypadku drogowego w Gruszczynie na ul Swarzędzkiej. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się czołowo. Jeden z nich po zderzeniu wpadł na chodnik i zatrzymał się na łańcuchach, które zapobiegły jego stoczeniu w dół z kilkumetrowej skarpy. Samochodami podróżowały łącznie trzy osoby, dwie z nich wymagały pomocy medycznej. Droga była całkowicie zablokowana. Strażacy natychmiast przystąpili do działań ratowniczych polegających na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia pomocy medycznej dwóm osobą poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego osoby poszkodowane zostały przekazane ratownikom i przetransportowane do szpitala. Po zabraniu osób poszkodowanych strażacy udrożnili jeden pas drogi i wprowadzili ruch wahadłowy na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych przez policję. Po zakończeniu działań przez policję strażacy usunęli rozbite samochody oraz części z rozbitych samochodów na lawety oraz zneutralizowali miejsce wypadku przy pomocy sorbetu. Działania ratownicze trwały prawie dwie godziny.  

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.