partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy wyjeżdżali dwukrotnie do działań ratowniczych.

     W poniedziałek 18 lipca kilka minut po godzinie 14 strażacy z Kobylnicy , Czerwonaka i JRG-3 zostali zadysponowani do pożaru ścierniska w Janikowie przy ul. Swarzędzkiej. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów strażacy potwierdzili pożar ścierniska  i przystąpili do działań gaśniczych . Pożar nie zdołał się mocno rozprzestrzenić dzięki szybkiej reakcji rolnika, który w momencie, gdy zauważył pożar natychmiast oborał go dookoła. Pożar został szybko ugaszony. Spaleniu uległo ściernisko o powierzchni około 200 m kwadratowych.

     Kolejne zdarzenie miało miejsce we wtorek rano kilkanaście minut przed godziną 9. Przy budynku remizy w Kobylnicy doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Jeden z samochodów przejechał jeszcze kilkanaście metrów dalej i zjechał z drogi w kierunku pobliskiego lasu. Strażacy z Kobylnicy, którzy w tym czasie przebywali w remizie natychmiast powiadomili oficera dyżurnego i rozpoczęli działania ratownicze. Jak się później okazało młoda kobieta jadąc samochodem straciła przytomność uderzyła w drugi samochód i zjechała z drogi. Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem. Po kilku minutach kobieta odzyskała przytomność i została przekazana przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. W działaniach ratowniczych brali udział również strażacy z JRG-3. Miejsce zdarzenia zostało przekazane przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.