partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu strażacy z Kobylnicy interweniowali 5 razy. Dwa wyjazdy dotyczyły alarmów z instalacji przeciwpożarowych. Obydwa okazały się alarmami fałszywymi.

   Najpoważniejsze zdarzenie tego tygodnia miało miejsce w piątek 23 września.  Kilka minut przed północą strażacy z Kobylnicy i JRG-3 w sile dwóch zastępów zostali zadysponowani do pożaru budynku na terenie ogródków działkowych w Gruszczynie. Po dotarciu na miejsce kobylniccy strażacy zastali parterowy budynek, gdzie spod powierzchni dachu wydobywał się dym. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem strażaków.  W przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż pożar jest zlokalizowany w kotłowni. Strażacy natychmiast przystąpili do działań ratowniczych polegających na wyłączeniu prądu oraz wprowadzeniu dwóch strażaków ubranych w aparaty powietrzne wyposażonych w kamerę termowizyjną z linią gaśniczą do wnętrza pomieszczenia kotłowni w celu lokalizacji i ugaszenia pożaru. Równocześnie strażacy przystąpili do oddymienia części mieszkalnej przy pomocy wentylatora oraz monitorowaniu przy pomocy kamery termowizyjnej pomieszczeń sąsiadujących bezpośrednio z pomieszczeniem kotłowni. Pożar udało się bardzo szybko zlokalizować i ugasić dzięki czemu nie przedostał się on na część mieszkalną. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

     W niedzielę 25 września kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do usunięcia oleju i płynów eksploatacyjnych po kolizji dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulicy Swarzędzkiej z Poznańską w Kobylnicy. Działania ratownicze trwały niecałe pół godziny.

   Ostatnie zdarzenie tego tygodnia dotyczyło pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki z piętra budynku jednorodzinnego na terenie Kobylnicy.

Źródło: OPS Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.