partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu strażacy z Kobylnicy zanotowali 5 wyjazdów do działań ratowniczo- gaśniczych.

     Jedno zdarzenie dotyczyło alarmu pożarowego, który okazał się alarmem fałszywym wywołanym przez awarie czujki.

      W czwartek 17 listopada kobylniccy strażacy wyjeżdżali dwukrotnie. Pierwsze zdarzenia miało miejsce kilka minut przed godziną 10 i dotyczyło powalonego drzewa na drodze wojewódzkiej pomiędzy Kobylnicą a Uzarzewem. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali powalone drzewo, które blokowało jeden pas drogi. Działania strażaków trwały niecałe pół godziny i polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz usunięciu drzewa przy pomocy pilarki spalinowej. Drugie wezwanie tego dnia miało miejsce po godzinie 22 i dotyczyło pożaru mieszkania w Swarzędzu na os. Czwartaków. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, iż w jednym z mieszkań doszło do zapalenia się od świeczkI wyposażenia pokoju. Pożar został ugaszony przez świadków, a działania strażaków ograniczyły się tylko do sprawdzenia pomieszczeń oraz oddymieniu mieszkania.

      W sobotę 19 listopada o godzinie 11 strażacy z Kobylnicy i JRG-3 zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Janikowo. Po dotarciu na miejsce strażacy ustalili, iż najpierw jeden samochód uderzył w przydrożne drzewo, po czym wrócił na drogę i zderzył się z drugim jadącym samochodem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej dwóm osobom poszkodowanym oraz neutralizacji rozlanych płynów. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego poszkodowany został przekazany ratownikom i z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala, druga osoba nie wymagała transportu do szpitala. Miejsce zdarzenia zostało przekazane przybyłemu na miejsce patrolowi policji. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę.

      We wtorek 22 listopada kilkanaście minut przed godziną 13 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego w miejscowości Gruszczyn na ul. Swarzędzkiej. Po przybyciu na miejsce strażacy w przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowały 4 osoby, które na szczęście nie odniosły żadnych obrażeń. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , kierowaniu ruchem, neutralizacji rozlanych płynów oraz usunięciu rozbitych samochodów z drogi. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

 

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.