partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu strażacy z Kobylnicy wyjeżdżali trzykrotnie do działań ratowniczych.

We wtorek 3 stycznia o godzinie 17 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do zadymienia pomiędzy Wierzonką a Mielnem. Po dotarciu na miejsce strażacy ustalili, że przyczyną zadymienia był pożar śmieci na jednym z placów budowy. Strażacy ugasili pożar, a sprawa wypalania śmieci trafiła do Straży Miejskiej.

W środę 4 stycznia kilka minut przed godziną 14 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do dachowania samochodu osobowego na drodze 194 pomiędzy Kobylnicą a Uzarzewem. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy  znajdujący się w rowie postawiony na kołach przez świadków zdarzenia. Kierowca samochodu znajdował się na zewnątrz pojazdu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przebadaniu kierowcy pod kątem ewentualnych obrażeń. Na szczęście kierowca nie odniósł obrażeń. Miejsce zdarzenia zostało przekazane przybyłym na miejsce policjantom. Działania trwały niecałą godzinę.

Ostatnie zdarzenie tego tygodnia miało miejsce w czwartek 5 stycznia kilkanaście minut po godzinie 16. Kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do pochylonego drzewa nad drogą pomiędzy Wierzenicą a Wierzonką. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili zagrożenie. Uszkodzone drzewo przez wiejący wiatr upadając w kierunku drogi oparło się o drugie drzewo. W związku z zaistniałą sytuacją strażacy byli zmuszeni całkowicie zamknąć drogę oraz zadysponować na miejsce drabinę mechaniczną z JRG-3.   Po przybyciu na miejsce drabiny strażacy przystąpili do usuwania uszkodzonego drzewa. Działania ratownicze trwały 1,5 godziny.

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.