partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu strażacy z Kobylnicy zanotowali 4 wyjazdy do działań ratowniczo-gaśniczych.

      W piątek 20 stycznia kilka minut po godzinie 17 strażacy z Kobylnicy, Jrg-3 i OSP Biskupice zostali zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Karłowice. Po dotarciu na miejsce w przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy potwierdzili pożar sadzy w budynku wielorodzinnym. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz wygaszeniu pieca strażacy przystąpili do działań gaśniczych. Ponieważ w budynku występowały jeszcze stropy trzcinowo- drewniane strażacy cały czas monitorowali pomieszczenia przylegające do komina kamerą termowizyjną w celu szybkiego wykrycia ewentualnych zarzewi ognia w części konstrukcyjnej budynku. Po ugaszeniu pożaru strażacy jeszcze raz sprawdzili stropy i pomieszczenia, i zakończyli działania, które trwały prawie dwie godziny.

    W sobotę 21 stycznia i w niedzielę 22 stycznia kobylniccy strażacy usuwali drzewa, które pod wpływem ciężkiego śniegu zatarasowały drogi. Pierwsza interwencja miała miejsce w Uzarzewie, gdzie potężny konar odłamał się od drzewa i upadając zablokował ul. Akacjową oraz uszkodził przebiegającą w pobliżu linię energetyczną. Po dotarciu na miejsce kobylniccy strażacy potwierdzili występowanie zagrożenia, ponieważ przyrządy wykazały, że zerwany kabel jest cały czas pod napięciem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali na miejsce pogotowie energetyczne. Po przybyciu na miejsce pogotowia energetycznego i potwierdzeniu wyłączenia prądu strażacy przystąpili do usuwania drzewa przy pomocy pilarek spalinowych. Działania ratownicze trwały ponad godzinę. Po usunięciu drzewa do pracy przystąpili energetycy by usunąć zerwaną linię. Drugie drzewo zatarasowało ul. Krętą w Wierzenicy.  Po dotarciu na miejsce strażacy zostali powalone drzewo, które całkowicie zablokowało przejazd ul. Kretą. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do usuwania drzewa. Działania ratownicze trwały pół godziny.

     W poniedziałek 23 stycznia po godzinie 16 kobylniccy strażacy zostali wezwani do Gruszczyna na ul. Krańcową do pochylonej latarni. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili uszkodzenie latarni prawdopodobnie przez samochód, która była znacznie pochylona. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, potwierdzeniu wyłączenia zasilania uszkodzonej latarni oraz przekazaniu miejsca odpowiednim służbom, które zajęły się wymianą uszkodzonej latarni. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę.

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.