partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu strażacy z Kobylnicy zanotowali dwa wyjazdy do działań ratowniczych.

   Zdarzenia miały miejsce we wtorek 7 lutego w godzinach rannych. Pierwszy alarm miał miejsce o godzinie 6 :10 i dotyczył zalanych pomieszczeń kotłowni w jednym z zakładów na terenie Janikowa. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali zalane dwa pomieszczenia kotłowni oraz zbiorników z olejem opałowym na wysokość ok. 70 cm.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia prądu do zalanych pomieszczeń oraz wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej i zanurzeniowej. Po wypompowaniu wody strażacy zlokalizowali uszkodzoną rurę, która była przyczyną zalania pomieszczeń. Działania ratownicze trwały ponad dwie godziny.

    Drugi wyjazd miał miejsce o 6:20 i dotyczył zderzenia dwóch samochodów pomiędzy Kobylnicą a Janikowem na drodze wojewódzkiej 194. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili zderzenie busa z samochodem dostawczym. W przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż nie ma osób poszkodowanych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz wyciągnięciu samochodu osobowego, który częściowo wpadł do rowu przy pomocy wyciągarki samochodowej. Po przybyciu na miejsce policji miejsce zdarzenia oraz pojazdy zostały przekazane policjantom do dalszych czynności. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

Źródło: OPS Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.