partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali trzy wyjazdy do działań ratowniczych. Interweniowali do wypadku w Janikowie i dwóch pożarów: w Kobylnicy i Mielnie.

      Dwa zdarzenia miały miejsce w czwartek, 12 grudnia. Po godzinie 19 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na trasie do Jankowa. W trakcie wyjazdu wpłynęła korekta, iż zdarzenie ma miejsce na drodze do Janikowa. Po dotarciu kobylniccy strażacy potwierdzili, że w Janikowie na drodze wojewódzkiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż nie ma osób poszkodowanych. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zderzania oraz usunięciu pozostałości po kolizji z drogi. Podczas gdy strażacy kończyli działania w Janikowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na terenie pasażu handlowego w Kobylnicy przy ul. Swarzędzkiej. Zastępy z Janikowa udały się natychmiast do Kobylnicy. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali drewniany boks handlowy cały objęty pożarem. Ogień przenosił się na pobliski sklep murowany oraz skrzynkę energetyczną. W przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy otrzymali informacje, że wewnątrz nie ma żadnych osób. Działania ratownicze polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się stragan w obronie sklepu murowanego, odłączeniu energii elektrycznej oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po opanowaniu pożaru strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej zlokalizowali i dogasili zarzewia pożaru w elewacji budynku murowanego. Działania ratownicze prowadziły zastępy strażaków z Kobylnicy, Biskupic i JRG-3. Trwały one ponad godzinę. Całkowitemu spaleniu uległ drewniany boks handlowy oraz część elewacji pobliskiego sklepu murowanego i skrzynka energetyczna.
     We wtorek, 17 grudnia kilka minut po godzinie 5 rano kobylniccy strażacy zostali wezwani do kolizji na ul. Poznańskiej w Mielnie. Po przybyciu na miejsce okazało się, iż na terenie posesji przy budynku mieszkalnym pali się samochód osobowy. Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych polegających na ugaszeniu palącego się samochodu oraz obronie pobliskiego budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika oraz część deski rozdzielczej samochodu osobowego. Budynek mieszkalny nie ucierpiał. Działania ratownicze trwające godzinę prowadzili strażacy z Kobylnicy i Czerwonaka.
 
Źródło: OSP Kobylnica
 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.