partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali cztery wyjazdy do działań ratowniczych.

     We wtorek 28 listopada po godzinie 19 kobylniccy strażacy w sile dwóch zastępów zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 194 na wysokości Uzarzewa. Po dotarciu na miejsce w przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jeden z samochodów wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Samochodami podróżowali tylko kierowcy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji i przeprowadzeniu wywiadu oraz badania przedmedycznego urazowego u osób biorących udział w zdarzeniu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń i nie wymagał interwencji medycznej. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę. Oprócz strażaków z Kobylnicy udział brali tez strażacy z JRG-3.

     W środę 29 listopada o godzinie 18 strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do usunięcia plamy oleju w Kobylnicy przy ul. Swarzędzkiej. Po dotarciu na miejsce strażacy ustalili, iż na ścieżce rowerowej oraz na jezdni na długości około 50 m znajduje się plama oleju, która powstała w skutek awarii samochodu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji plamy przy pomocy sorbentu. Działania ratownicze trwały 30 minut. 

    W sobotę 2 grudnia strażacy z Kobylnicy wyjeżdżali dwukrotnie do zdarzeń. Pierwsze zdarzenie miało miejsce po godzinie 11 w miejscowości Biskupice. Doszło do wycieku gazu w domu jednorodzinnym. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili wyciek gazu z pieca. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę i polegały na wykonaniu pomiarów stężeń wybuchowych, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu budynku. Po przybyciu na miejsce pogotowia gazowego dopływ gazu został zamknięty i miejsce zdarzenia przekazano gazownikom. W działaniach ratowniczych oprócz strażaków z Kobylnicy uczestniczyli również strażacy z Biskupic i Pobiedzisk. Drugie zdarzenie tego dnia miało miejsce po godzinie 20 i dotyczyło zadymienia w budynku mieszkalnym na os Raczyńskiego w Swarzędzu. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów w przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż przyczyną zadymienia jest pożar sadzy w kominie. Ponieważ nie potwierdzono by pożar przedostał się do budynku kobylniccy strażacy wrócili do bazy, natomiast na miejscu pozostali strażacy ze Swarzędza i JRG-3, którzy podjęli działania w celu ugaszenia pożaru.

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.